Budějovičtí volejbalisté i nadále vítězí, nezastavila je ani Ostrava

Volejbalisté Českých Budějovic vyhráli v extralize i jedenáctý zápas, v Ostravě ztratili pouze úvodní set a zvítězili 3:1. V čele tabulky mají neporažení svěřenci trenéra Jana Svobody pětibodový náskok před libereckými obhájci titulu, kteří doma překvapivě podlehli Odoleně Vodě 2:3. Sedmadvaceti body se v dresu vítězů blýskl Filip Kramar.

S67v95a47t73o22p57l98u57k 37S30l37e35z70á76k 7756850207130

Ostraváci odvedli dobrou práci na kurtě v prvním a ve třetím setu a snad i v setu čtvrtém, ale ten čtvrtý už byl na krev. Chyběla kvalitní střídačka, chyběl Berzins, a v těžkém zápase nakonec chyběly i síly. Naprostý útlum nastal v druhém setu o čemž svědčí i skore (16:25), ale to snad je nemoc všech týmů - první set se vyhraje a hráči ukolébaní výhrou, poleví - no a to je velká chyba. ;-( V tom druhém setu se musí jít soupeři po krku, dokud je ve stresu z toho setu prvního. Jak to řekl Zapi: "Jen bojovnost na Budky nestačila". V průběhu druhého setu se objevilo dosti vy-

soké procento nevynucených chyb na podání (4) a v útoku (5) - a to se počítá!!! Útočníci Ostravy, chybují hodně !Podle mého soudu, byl to hratelný zápas -alespoň na bodík. V příštím kole se jede do Liberce, tak ať se ten bodík podaří získat tam - Odolka v tomto kole, získala v Liberci hned bodíky 2.