Rosol sahal v Basileji po výhře nad Nadalem. Chyběly mu dva míčky

Českému tenistovi Lukáši Rosolovi chyběly pouhé dva míčky k tomu, aby podruhé v kariéře porazil Rafaela Nadala. V úvodním kole turnaje v Basileji nakonec prohrál 6:1, 5:7 a 6:7.

J60a75n 35K22o34t16y58z64a 3937147771926

Ted ani nevim, uz ma Rosol novyho trenera?

0/0
27.10.2015 9:06

L63u14k25á53š 13B55r22a71n93d70e98j40s 2463745701311

Škoda. Ale musím ocenit jednu věc - poté, co hráč  jasně vyhraje set, ve druhém podává na vítězství, prohraje a hned na začátku třetího setu se ocitne brejk dole, navíc proti hráči top10, tak by jich to spousta zabalila. Rosol ne, dřel dál a dotáhl to do tiebreaku. Bojovnost tam byla obrovská, což mi u něj v sezoně občas hodně chybělo. Snad se blýská na lepší časy.

+6/0
27.10.2015 8:38

J43a42n 43V94a30r77g93u18l39i89č 7761503307873

Rosol hrál báječně, ale pořád se nad tím zápasem vznášela otázka - komentátor na to upozorňoval - , kdy mu "dojde"..A došlo..

0/0
27.10.2015 8:08

J78o31s87e68f 58F29a36r35m24a61č43k97a 7784882757

I když je Nadal v totálním srabu, na Rosola to pořád stačí. Je mnohem zkušenější v jakékoliv situaci.

M22a78r71t51i15n 91C77a52j77t26h50a94m17l 3281818606320

Když na to podivam s odstupem pár hodin tak vidím, že u Rafy mohla být nerozehranost haly.Naposledy vypadl v Šanghaji s Tsongou na betonu,Lukáš hale na chuť přišel ve Vídni. Zítra Jirka hraje poslední zápas programu,před nimi Isner- Gulbis.Pokud Francouze zaskoci, bude na něj čekat právě Thiem.A ještě jeden poznatek. Dnes se představily 3 naši zástupci. Ani jeden nezvládl TB.Náhoda nebo česká povaha?Je to jakési přirovnání k té dlažební kostce,kde mě uminusovali

0/−2
27.10.2015 0:14

J98a15r41o43s25l27a15v 93B66a27j61e14r 1946729192298

To je ten rozdíl mezi světovou tenisovou špičkou a tím zbytkem, poslední míčky ve vyrovnaných zápasech jsou především o psychické odolnosti...

H31o49n85z15a 74P79u96r61k65r56á48b74e26k 1479828529415

to je jasný, ale to se s tím nevylučuje..

M83a73r82t54i86n 14C53a41j14t30h15a98m34l 3311818146230

Pral sem mu to.Napsano uz bylo v predchozim clanku.Dvojnasob mi ale jeste mrzi ,ze to na stejnem turnaji po kanaru otocil Thiem.Ja ho tak nesnasim.S Jirkou byli na stejne startovni care a jak na nej Jirka hodne ztraci nyni.Zitra ho ceka Gasquet,to asi dobre taky nedopadne

0/0
26.10.2015 21:35

J87i61ř65í 27R26o86j42k73a 2593950403

Jo, Thiem a Jack Sock byli na úrovni Jirky ještě tak před dvěma lety, ale teď se mi taky zdá, že jsou o dost dál. Na žebříčku je tam třeba rozdíl jenom pár míst, ale herně i mentálně se mi ten rozdíl zdá mnohem větší.

+6/0
26.10.2015 21:40

M87i77c75h53a93l 94V89a51k64u37l65a 2369312633215

Njn, on Jirka je asi jediný dvoumetrový obranář na okruhu ATP.

J78a92n 96M67a32j65z24n56e39r 9298184212849

Něco neuvěřitelného, jak se dá prohrát zápas. To snad umí jen Rosol. To už fakt vypadá, jako by to bylo napsáno podle nějakého scénáře pro sportovní komedii.

Podával na vítězství ve dvou setech, ve třetím 3:0 v tiebreaku a co předvedl, nad tím se dá opravdu jen kroutit hlavou.

Ale většinu zápasu hrál parádně, je to k vzteku takhle to nedotáhnout. Přál jsem mu to.

+2/−2
26.10.2015 21:30

M34i32c71h71a54l 31V46a28k73u35l62a 2739622763905

Tak on Rafa v některých těch situacích zahrál parádně, ale souhlas, že Rosol mu s tím taky celkem dost pomohl.

+5/0
26.10.2015 21:32

J82a77n 95M43a50j62z75n67e16r 9708184732359

Dotáhnout to měl, nedokážu si představit, co musí ten tenista prožívat po takovémto zápase. :-/

0/0
26.10.2015 21:42

P39e92t15r 35H50o29r83á36k 1359853659564

Nu což, je nasra. .nej, že nevyhrál a že mu ty peníze utekly. Naštěstí nám to může být jedno.

+7/0
26.10.2015 22:15

M64a54r14t66i44n 93Š68t87r32o72s 4609327740708

Co je na tom neuvěřitelného? Blízko k výhře byli oba, a vyhrál favorizovaný hráč. Podávat na výhru a neudržet to, se stává skoro kažédmu - Nadal zase vedl o o dva game ve třetím setu,. a taky to nedopodával. Vedení 3:0 v tie breaku ve skutečnosti skoro nic není - je to jen jedno proražené podání soupeře a dva potvrzené servisy. Následují dva servisy soupeře a když ten je potvrdí, je to 3:2.... rozhodně se nedá říci, že by Rosol ztratil vyhraný zápas. Akorát byl blízko k výhře... nebo spíš, nebyl daleko :)

+7/0

J32a57n 63M64a11j45z57n21e88r 9808304362329

No je to neuvěřitelné v tom smyslu, že zrovna ten nejdůležitější gam prostě prohraje. Samozřejmě, že se to stává, ale proti Nadalovi to prostě naštve. :-/

6:1 5:4 a 30:0 a nakonec 6:1 5:7 a 6:7 není ztracený vyhraný zápas? Tak to už nevím co by mělo být ztracený vyhraný zápas... 8-o

+3/0
26.10.2015 21:48

M43a92r64t57i90n 40Š85t84r18o70s 4109717750488

Ztracený vyhraný zápas by byl např. 6:1 a 5:2. Nebo kdyby to aspoň bylo 5:4 a 40:0. Ale ono vést 30:0, to je ještě pořád hrozně daleko. Zvlášť proti Nadalovi.

+1/0
26.10.2015 22:05

J84a12n 65M41a81j59z78n95e35r 9718694842299

No, tak na to máme každý jiný pohled. Pro mě podávat na vítězství v zápase a vést 30:0 a nakonec to prohrát je ztracený vyhraný zápas. Samozřejmě pro vás to tak být nemusí. :-)

+2/0
26.10.2015 22:21

H98o53n64z33a 46P17u71r35k94r66á25b69e90k 1889848249865

"ztracený vyhraný" zápas je oxymoron...a i když chápu jak to myslíte, tak je to v tenise pořád nesmysl, to není fotbal, kde vedení 5:0 minutu před koncem je nezlomné...v tenise vyhraje ten, kdo uhraje poslední míček a jinak to není a ani nemůže být.

0/0
26.10.2015 23:42

M62i91l34a96n 72K18r33i48ž47á76k 7524461660919

mně to tedy vůbec nenaštvalo coby fanouškovi Rafy, spíše se zase ukázal Rosol, minule poskakoval na čáře, nyní ťukal raketou o zem při servisu Nadala - prostě křupan

+3/−3
26.10.2015 22:09

J86a15n 21M86a41j52z47n62e64r 9148234892449

Já sice nejsem fanoušek Rosola, ale ani Nadala, takže jsem přál Rosolovi, protože dneska hrál parádně.

+1/0
26.10.2015 22:23

H49o70n90z70a 93P81u47r18k76r60á32b35e44k 1419838989405

podobně prohrál zápas i Djokovič s Berdychem...vedl 5:2 ve druhém setu a prohrál (Řím 2013). Jinými slovy prohrávají se zápasy i z jasnějších stavů a stává se to i lepším hráčům než Rosolovi...a kolik podobných obratů zvládl Nadal by asi nebylo lehké spočítat ;-)