Rosol sahal v Basileji po výhře nad Nadalem. Chyběly mu dva míčky

Českému tenistovi Lukáši Rosolovi chyběly pouhé dva míčky k tomu, aby podruhé v kariéře porazil Rafaela Nadala. V úvodním kole turnaje v Basileji nakonec prohrál 6:1, 5:7 a 6:7.

J98a26n 74K71o91t22y37z39a 3727167631696

Ted ani nevim, uz ma Rosol novyho trenera?

0/0
27.10.2015 9:06

L50u41k45á25š 57B86r11a78n47d51e23j61s 2823345341601

Škoda. Ale musím ocenit jednu věc - poté, co hráč  jasně vyhraje set, ve druhém podává na vítězství, prohraje a hned na začátku třetího setu se ocitne brejk dole, navíc proti hráči top10, tak by jich to spousta zabalila. Rosol ne, dřel dál a dotáhl to do tiebreaku. Bojovnost tam byla obrovská, což mi u něj v sezoně občas hodně chybělo. Snad se blýská na lepší časy.

+6/0
27.10.2015 8:38

J91a79n 13V78a25r22g45u55l58i91č 7231563507843

Rosol hrál báječně, ale pořád se nad tím zápasem vznášela otázka - komentátor na to upozorňoval - , kdy mu "dojde"..A došlo..

0/0
27.10.2015 8:08

J17o67s48e22f 57F20a16r21m78a55č81k68a 7844572137

I když je Nadal v totálním srabu, na Rosola to pořád stačí. Je mnohem zkušenější v jakékoliv situaci.

M65a72r54t38i62n 43C55a22j69t75h24a53m79l 3101568966550

Když na to podivam s odstupem pár hodin tak vidím, že u Rafy mohla být nerozehranost haly.Naposledy vypadl v Šanghaji s Tsongou na betonu,Lukáš hale na chuť přišel ve Vídni. Zítra Jirka hraje poslední zápas programu,před nimi Isner- Gulbis.Pokud Francouze zaskoci, bude na něj čekat právě Thiem.A ještě jeden poznatek. Dnes se představily 3 naši zástupci. Ani jeden nezvládl TB.Náhoda nebo česká povaha?Je to jakési přirovnání k té dlažební kostce,kde mě uminusovali

0/−2
27.10.2015 0:14

J37a87r52o45s12l55a68v 72B46a23j64e63r 2670298249267

To je ten rozdíl mezi světovou tenisovou špičkou a tím zbytkem, poslední míčky ve vyrovnaných zápasech jsou především o psychické odolnosti...

H86o97n11z17a 47P31u62r27k84r65á26b30e90k 1589128569985

to je jasný, ale to se s tím nevylučuje..

M31a18r75t68i27n 16C78a32j60t64h52a74m15l 3921648506260

Pral sem mu to.Napsano uz bylo v predchozim clanku.Dvojnasob mi ale jeste mrzi ,ze to na stejnem turnaji po kanaru otocil Thiem.Ja ho tak nesnasim.S Jirkou byli na stejne startovni care a jak na nej Jirka hodne ztraci nyni.Zitra ho ceka Gasquet,to asi dobre taky nedopadne

0/0
26.10.2015 21:35

J44i72ř95í 41R15o80j27k82a 2943420513

Jo, Thiem a Jack Sock byli na úrovni Jirky ještě tak před dvěma lety, ale teď se mi taky zdá, že jsou o dost dál. Na žebříčku je tam třeba rozdíl jenom pár míst, ale herně i mentálně se mi ten rozdíl zdá mnohem větší.

+6/0
26.10.2015 21:40

M85i77c62h87a25l 46V97a81k81u42l39a 2929572133365

Njn, on Jirka je asi jediný dvoumetrový obranář na okruhu ATP.

J42a64n 71M97a81j54z33n56e17r 6292302668538

Něco neuvěřitelného, jak se dá prohrát zápas. To snad umí jen Rosol. To už fakt vypadá, jako by to bylo napsáno podle nějakého scénáře pro sportovní komedii.

Podával na vítězství ve dvou setech, ve třetím 3:0 v tiebreaku a co předvedl, nad tím se dá opravdu jen kroutit hlavou.

Ale většinu zápasu hrál parádně, je to k vzteku takhle to nedotáhnout. Přál jsem mu to.

+2/−2
26.10.2015 21:30

M15i62c91h41a86l 56V36a83k24u52l15a 2199472633585

Tak on Rafa v některých těch situacích zahrál parádně, ale souhlas, že Rosol mu s tím taky celkem dost pomohl.

+5/0
26.10.2015 21:32

J53a36n 22M26a54j71z69n98e85r 6692222378448

Dotáhnout to měl, nedokážu si představit, co musí ten tenista prožívat po takovémto zápase. :-/

0/0
26.10.2015 21:42

P36e96t60r 27H71o34r66á46k 1499623739634

Nu což, je nasra. .nej, že nevyhrál a že mu ty peníze utekly. Naštěstí nám to může být jedno.

+7/0
26.10.2015 22:15

M64a35r27t21i66n 88Š43t89r73o12s 4809167130218

Co je na tom neuvěřitelného? Blízko k výhře byli oba, a vyhrál favorizovaný hráč. Podávat na výhru a neudržet to, se stává skoro kažédmu - Nadal zase vedl o o dva game ve třetím setu,. a taky to nedopodával. Vedení 3:0 v tie breaku ve skutečnosti skoro nic není - je to jen jedno proražené podání soupeře a dva potvrzené servisy. Následují dva servisy soupeře a když ten je potvrdí, je to 3:2.... rozhodně se nedá říci, že by Rosol ztratil vyhraný zápas. Akorát byl blízko k výhře... nebo spíš, nebyl daleko :)

+7/0

J81a45n 63M15a71j74z28n90e57r 6272912868478

No je to neuvěřitelné v tom smyslu, že zrovna ten nejdůležitější gam prostě prohraje. Samozřejmě, že se to stává, ale proti Nadalovi to prostě naštve. :-/

6:1 5:4 a 30:0 a nakonec 6:1 5:7 a 6:7 není ztracený vyhraný zápas? Tak to už nevím co by mělo být ztracený vyhraný zápas... 8-o

+3/0
26.10.2015 21:48

M22a95r21t13i73n 47Š62t89r45o51s 4869297790778

Ztracený vyhraný zápas by byl např. 6:1 a 5:2. Nebo kdyby to aspoň bylo 5:4 a 40:0. Ale ono vést 30:0, to je ještě pořád hrozně daleko. Zvlášť proti Nadalovi.

+1/0
26.10.2015 22:05

J46a69n 33M26a53j23z59n52e31r 6822442898988

No, tak na to máme každý jiný pohled. Pro mě podávat na vítězství v zápase a vést 30:0 a nakonec to prohrát je ztracený vyhraný zápas. Samozřejmě pro vás to tak být nemusí. :-)

+2/0
26.10.2015 22:21

H44o72n77z98a 29P78u51r30k93r61á98b17e68k 1509318459925

"ztracený vyhraný" zápas je oxymoron...a i když chápu jak to myslíte, tak je to v tenise pořád nesmysl, to není fotbal, kde vedení 5:0 minutu před koncem je nezlomné...v tenise vyhraje ten, kdo uhraje poslední míček a jinak to není a ani nemůže být.

0/0
26.10.2015 23:42

M75i84l90a95n 81K30r33i11ž47á73k 7864691740389

mně to tedy vůbec nenaštvalo coby fanouškovi Rafy, spíše se zase ukázal Rosol, minule poskakoval na čáře, nyní ťukal raketou o zem při servisu Nadala - prostě křupan

+3/−3
26.10.2015 22:09

J68a82n 48M27a26j66z52n66e50r 6382562528188

Já sice nejsem fanoušek Rosola, ale ani Nadala, takže jsem přál Rosolovi, protože dneska hrál parádně.

+1/0
26.10.2015 22:23

H34o18n84z71a 38P17u37r16k58r97á12b62e51k 1549968819145

podobně prohrál zápas i Djokovič s Berdychem...vedl 5:2 ve druhém setu a prohrál (Řím 2013). Jinými slovy prohrávají se zápasy i z jasnějších stavů a stává se to i lepším hráčům než Rosolovi...a kolik podobných obratů zvládl Nadal by asi nebylo lehké spočítat ;-)