Vrabcová-Nývltová ozdobila svůj debut v půlmaratonu rychlým časem

Eva Vrabcová-Nývltová zaběhla při svém půlmaratonském debutu v Ústí nad Labem druhý nejlepší čas české historie 1:12:11. Účastnice tří zimních olympiád v běhu na lyžích obsadila páté místo se ztrátou necelých čtyř minut na vítěznou Keňanku Peres Jepchirchirovou.

K86a28r42e63l 47N68o21v28o40t62n54y 2261375399700

1:12:11 je z meho pohledu naprosto neskutecny cas. Obdivuju vsechny, co jsou schopni dat pulmaraton pod dve hodiny, a casy pod hodinu a pul jsou uz pro mne uplne z jineho sveta... Ja jsem rad, ze to dam za cas kolem dvou a pul hodiny :-).

D79a20v83i43d 26P42e94t77r 7970896410855

No před 40-ti lety jsem dal maraton (jako naprostý amatér po několikaměsíčním tréninku) za 3h 20 min v závodě s běžci, ale jsem muž a tehdy jsem byl o dost mladší a měl jsem nižší váhu, ale i tak jsem byl ke konci závodu (když vezmu i veterány, tak v poslední třetině). Dnes bych to snad ani neušel ani za den.