Motocyklista Hanika byl v kvalifikaci na Velkou cenu Nizozemska osmý

Motocyklový závodník Karel Hanika zajel v kvalifikaci na sobotní Velkou cenu Nizozemska osmý čas ve třídě Moto3 a na start závodu se tak postaví do třetí řady. Jakub Kornfeil byl čtrnáctý a na roštu bude v páté řadě. Nejlepší kvalifikaci v sezoně zajel v královské MotoGP Karel Abraham, který byl třináctý.

P62a46v97l27a 48K36u76b55i36š33t95o64v65á 3343356601771

Bože tu ty sportovní články píší snad děti ze základky ->

V deštěm ovlivněné kvalifikaci vybojoval první pole position v kariéře Španěl Aleix Espargaró a ukončil vítěznou sérii svého krajana Marca Márqueze. Úřadující mistr světa a lídr šampionátu, jenž vyhrál všech letošních sedm kvalifikací

a já doteďka myslela, že v Barceloně Marquez v kvaldě v posledním kole spadnul a byl třetí a chudák Pedrosa taky bude nemile překvapený že ji nevyhrál.