Opavští basketbalisté přehráli Děčín v boji o třetí místo v lize

Basketbalisté Opavy i potřetí v sezoně porazili Děčín. A zároveň ho nahradili na třetím místě ligové tabulky. Po předchozích výhrách o čtyři a dva body tentokrát svěřenci Petra Czudka zvítězili výraznějším rozdílem 73:54.

R30a88d70i41m 89K90r43o55u85t50i50l 7470981916519

Utkání jsem neviděl, a tak se zeptám: zase 40 minut opavská zóna á la házená?

R93o32m44a50n89a 43H98r71u48b14á 7566879359894

U dospělých snad není zóna nic proti ničemu, ne?

0/0
23.1.2014 15:51

R86a86d60i12m 87K31r63o36u82t11i17l 7950981156889

Zóna, ať u holek v extralize nebo u chlapů v mattonce, je vždycky proti diváckému zážitku. Není na basketu nic krásnějšího než koukat 30 nebo 40 minut na to, jak si útočící tým přehazuje míč na perimetru zprava doleva, přes bednu s pěti chlapy stojícími s roztaženýma rukama jako strašák v poli, zleva doprava, aby potom někdo vyslal nějaký trojkový pokus. Tahle obrana nic neříká o tom, jak bránící hráči umí bránit jeden na jednoho.

Opavu by měla sponzorovat nějaká betonárka a ne obchodní dům.

0/−1
23.1.2014 16:51

M67a38r63t25i23n 55Č28a13r58n11e18c94k68ý 2755744919745

a proto v zápasech Děčína, Pardubice a Opavy padá nejvíce bodů v lize? (rozdíly mezi těmi třemi jsou minimální)

0/0
23.1.2014 17:45

R97a98d77i64m 71K60r91o18u17t66i48l 7420421936439

Nehodnotím zónu z hlediska strategie a taktiky družstva k dosažení vítězství nebo z hlediska počtu bodů. Pouze z hlediska diváka. Zóna dělá basket jednotvárnou podívanou, jakou je třeba házená. To jsou pak napínavější i volejbalové výměny.

Kromě toho, zkuste někdy odložit píšťalku a běžte si sednout pod koš a fotit útok proti zóně. Nenafotíte nic, pokud nebude zóna vyloženě děravá. Ale týmy, které ji hrajou, jí mají zmáklou velice dobře, takže máte po fotkách.

Zóna mi nevadí, pokud se použije třeba proti pěti, šesti útokům v rámci zápasu, když trenér vidí, že má soupeř na palubovce najížděče a ne střelce. Ale ne 38 minut, kdy kouč zjistí, že za dvě minuty osobní obrany prohrává o deset.

0/−1
23.1.2014 18:11

L93u82k80á75š 91H72a21r43t68m82a12n10n 7794352943603

no možná to není tak fotogenické, ale popravdě, to je pro diváka jedna z nejméně důležitých věcí u basketu...neco jiného je, když někdo argumentuje, že je mu bližší přestřelka než obranná hra...ale focení???

mi jednoznačně vyhovuje více taktická vyzrálost obranné hry, kdy hrají na hranici možností než nahoru dolů bez obran...

+1/0
24.1.2014 20:58

R17a19d41i96m 98K36r33o95u76t71i17l 7160881786699

Vy s Hrochem jste nepochopil, že focení utkání proti zóně je to nejmenší, co mi vadí. Píšu, že mi vadí z hlediska diváka. Ne fotografa.