Opavští basketbalisté přehráli Děčín v boji o třetí místo v lize

Basketbalisté Opavy i potřetí v sezoně porazili Děčín. A zároveň ho nahradili na třetím místě ligové tabulky. Po předchozích výhrách o čtyři a dva body tentokrát svěřenci Petra Czudka zvítězili výraznějším rozdílem 73:54.

R78a17d45i43m 67K73r93o11u87t34i88l 7160931306419

Utkání jsem neviděl, a tak se zeptám: zase 40 minut opavská zóna á la házená?

R14o14m48a22n31a 73H41r63u57b11á 7866889889634

U dospělých snad není zóna nic proti ničemu, ne?

0/0
23.1.2014 15:51

R71a31d85i17m 86K63r76o65u27t91i56l 7400331836159

Zóna, ať u holek v extralize nebo u chlapů v mattonce, je vždycky proti diváckému zážitku. Není na basketu nic krásnějšího než koukat 30 nebo 40 minut na to, jak si útočící tým přehazuje míč na perimetru zprava doleva, přes bednu s pěti chlapy stojícími s roztaženýma rukama jako strašák v poli, zleva doprava, aby potom někdo vyslal nějaký trojkový pokus. Tahle obrana nic neříká o tom, jak bránící hráči umí bránit jeden na jednoho.

Opavu by měla sponzorovat nějaká betonárka a ne obchodní dům.

0/−1
23.1.2014 16:51

M46a42r74t30i56n 30Č84a67r80n98e67c96k51ý 2115474449385

a proto v zápasech Děčína, Pardubice a Opavy padá nejvíce bodů v lize? (rozdíly mezi těmi třemi jsou minimální)

0/0
23.1.2014 17:45

R58a29d89i16m 44K33r41o26u64t47i85l 7560651906509

Nehodnotím zónu z hlediska strategie a taktiky družstva k dosažení vítězství nebo z hlediska počtu bodů. Pouze z hlediska diváka. Zóna dělá basket jednotvárnou podívanou, jakou je třeba házená. To jsou pak napínavější i volejbalové výměny.

Kromě toho, zkuste někdy odložit píšťalku a běžte si sednout pod koš a fotit útok proti zóně. Nenafotíte nic, pokud nebude zóna vyloženě děravá. Ale týmy, které ji hrajou, jí mají zmáklou velice dobře, takže máte po fotkách.

Zóna mi nevadí, pokud se použije třeba proti pěti, šesti útokům v rámci zápasu, když trenér vidí, že má soupeř na palubovce najížděče a ne střelce. Ale ne 38 minut, kdy kouč zjistí, že za dvě minuty osobní obrany prohrává o deset.

0/−1
23.1.2014 18:11

L56u58k20á68š 21H68a42r42t85m63a14n18n 7294652353643

no možná to není tak fotogenické, ale popravdě, to je pro diváka jedna z nejméně důležitých věcí u basketu...neco jiného je, když někdo argumentuje, že je mu bližší přestřelka než obranná hra...ale focení???

mi jednoznačně vyhovuje více taktická vyzrálost obranné hry, kdy hrají na hranici možností než nahoru dolů bez obran...

+1/0
24.1.2014 20:58

R79a56d27i80m 13K93r98o11u18t43i13l 7900821986219

Vy s Hrochem jste nepochopil, že focení utkání proti zóně je to nejmenší, co mi vadí. Píšu, že mi vadí z hlediska diváka. Ne fotografa.