Biatlonista Martin Fourcade podtrhl celkové vítězství triumfem v Soči

Obhajobu měl jistou, přesto své kralování stvrdil dalším triumfem. Vítěz Světového poháru biatlonistů Martin Fourcade ovládl v Soči vytrvalostní závod na 20 kilometrů. Zdeněk Vítek doběhl jedenáctý, Ondřej Moravec byl čtrnáctý.

P44a96v61e36l 87J83o35h39a57n34i55d67e10s 9419926375893

Lotyšský rychlík(4. běžecký čas 46:25.7min. +43.6s) RASTORGUJEVS Andrejs/LAT a kvalitní střelbou(1) potvrdil svůj potenciál, kovaný i v IBU Cupu, svým nejlepším umístěním v kariéře  ve SP a to 4. místem v čase 50:30.0min. +49.4s.

Náš Z. Vítek vynikající bezchybnou střelbou(0) a horším během(48. běžeckým časem 48:42.1min. +3:00.0min. dosáhl nejlepšího sezonního maxima a to 11. místa v čase 51:45.6min. +2:05.0min. .

O. Moravec opět výborným během(10. běžeckým časem 46:57.4min. +1:15.3min.) a slušnou střelbou(2), škoda minimálně jedné rány mohl být znovu na bedně, doběhl na 14. místě v čase 52:03.2min +2:22.6min. .

M. Šlesingr evidentně v nepohodě, zatím marně hledá svou výkonnost, postupně až do předposledního kola ztrácel běžecky, v posledním se trochu vzchopil, ale na lepší běžecký výkon, než na 25. místo v čase 47:46.7min. +2:04.6min a stejné místo v cíli v čase 52:54.6min. +3:14.0min. to nestačilo.

M18a21r16t80i60n 55J39e73d94l75i15č82k28a 4620694619

Vítek předvedl parádní závod! Opravdu smekám před ním a můžeme jenom litovat, že si tuto střeleckou formu nenechal na MS.