Wilhelmová vyhrála sprint v oberhofské mlze

Německá biatlonistka Kati Wilhelmová vyhrála k radosti 25 tisíců fanoušků v Oberhofu sprinterský závod Světového poháru na 7,5 kilometru. Díky druhému triumfu v sezoně si devětadvacetiletá závodnice pojistila vedení v průběžném hodnocení seriálu. České biatlonistky za ztížené viditelnosti nebodovaly.

oliwertwist

drill
odjedte radsi rychle trenowat,pac beh i strelba jsou katastrofa holky!
0/0
7.1.2006 19:37

nezaujaty

bufet
koukám že naše holky se zase stavily v bufetu na párek ty časový ztráty jsou propastný.
0/0
7.1.2006 17:10

steinerjan

Re: bufet
Ty ztráty bývají v Oberhofu vždy větší. Před 2 lety v Oberhofu na MS skončila ve sprintu Holubcová 12., ale se ztrátou dvou minut. Je to dáno velkou náročností trati, a taky tím, že Češky v současnosti ani náhodou nemají běžeckou formu.
0/0
7.1.2006 17:49

Kryton 2X4C 523P

Re: Re: bufet
myslíš, že i proto měl Šléza horší běžecký úsek než obvykle?
0/0
7.1.2006 18:03

steinerjan

Re: Re: Re: bufet
No, vlastně je to docela možné. Kouknu se do archivu, jak na tom byl v Oberhofu před dvěma lety a pak to sem hodím.
0/0
7.1.2006 18:43

steinerjan

Takže Oberhof 2004 MS: 41 SLESINGR Michal CZE 1+1(2) 33:52.7 +3:40.8 Tehdy taky se dvěma minelami se na body nevešel, Samozřejmě, byl to ještě tehdy úplně jiný Michal než letos.... ale s takovou ztrátou většinou člověk může počítat tak se 70. místem, a on tehdy ztratil na body 11 pozic a asi 39 sekund. Pro Zajímavost, Tomáš Holubec tam skončil jedenáctý se ztrátou minuty a 52 sekund na vítěze (R. Poiree).

Re: Re: Re: Re: Re: bufet
No, ono se o tom kdysi mluvilo i v TV, jak dávali MS v Oberhofě na ČT. Prý snad mají nějakou výjimku, protože maximální převýšení tratě je opravdu dost veliké. Už si to ale moc nepamatuju. Myslím si, že je moc dobře, že Holubcová tam letos nejela a radši teď trénuje, na dobrý výsledek by to stejně nebylo. Jen tak pro zajímavost ještě výsledek Dostála ze sprintu 2004 - 38. místo, ale 4 minely, takže jde jasně vidět, že Dostál v Oberhofu běhává o poznání rychleji než Šlesingr
0/0
7.1.2006 19:41

steinerjan

Navíc v Oberhofě ta mlha není výjimkou... Prostě tam od Čechů obvykle dobré výsledky nečekám a jen smekám před Dostálem, že v těchto podmínkách vybojoval 14. místo a 18 bodů a asi si zvýšil sebevědomí před zítřejším závodem s HS. Dostál and Šlesingr forever - nebo aspoň co nejdýl :-D
0/0
7.1.2006 19:43

Re: Re: Re: Re: Re: Re: bufet
no na to zase musím říct, že Dostál umí střílet nejlíp v mlze a v takových těžkých podmínkách. Viz jeho zlato z MS a jednou při štafetě, když ji naši vyhráli nějak před 3-5 lety - bojovali tam s Norama o vítězství - taky velká mlha Noři měli velký náskok, ale potom to hodně pokazili a Dostál (vůbec jsem ho tehdy neznal) zastřílel za nulu
0/0
7.1.2006 20:09

steinerjan

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: bufet
Jojo, to si pamatuju, teda ne ten závod, ale bylo to tuším před OH v Salt Lake a oni tam o tom mluvili. To je pravda. A nebo památná stíhačka v Hochfilzenu 2003, on byl po sprintu 59. a poskočil na 14. místo! A v závodě žen tehdy Holubcová zajela tak, že se z 52. místa vyšvihla na 5.!!! Škoda, že tohle už není v jejich silách. A Česneková tehdy byla devátá. To byly časy... i když musím říct, trošku doháním ztrátu, starší závody než ze sezony 2002-03 si nepamatuju, začal jsem biatlon sledovat až na OH - běh na lyžích asi kolem roku 1997, ten byl častěji, ale jen ty závody, co byly na ČT... Ale ještě jednu věc. Až přijdu v pondělí do práce, myslím, že se mi už studenti nebudou divit, že jsem hrdý Čech, protože to, co v zimních sportech reprezentanti v letošní sezoně předvádějí, nepamatuju. Vem si zimu 2004-05, taky super, medaile z MS klasiků, akrobatů, alpských disciplin a zlato a 4. místo z MS v biatlonu. A taky hokej, no asi se místo výuky ve škole budu dívat s děckama na OH :-D
0/0
7.1.2006 20:22

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: bufet
sorry nějak mi to vypadlo ale kdo byl na MS v biatlonu 4.? Tu Holubcovou si pamatuju to jsem úplně hleděl. Já zase začal sledovat biatlon až od doby, kdy Vítek v prvním závodě v sezóně SP vyhrál - to byl individuální závod. Ale poprvé o biatlonu jsem slyšel asi na OH v Naganu, kde teď nevím jestli Masařík nebo Garabík získal 4.místo v individuálním závodě (tehdy jsem poprvé slyšel taky o Valentovi, který skončil taky 4.)
PS: Mně by se taky líbilo, kdybych se místo učení díval na OH - škoda budu si to muset natáčet :-))
0/0
7.1.2006 21:56

steinerjan

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: bufet
Česká smíšená štafeta v Chanty-Mansijsku byla čtvrtá, bohužel tehdy Šlesingr zkazil stojku, kde zhatil medailovou naději, dostal se přes něj Ricco Gross. Ten závod se započítával jako MS. Na ten závod s Holubcovou asi v životě nezapomenu, hlavně na její radost na cílově čáře. Bylo to asi naposled, co si ji vybavuju, že by se radovala. Ale doufám, že o ní ještě uslyšíme. V Naganu byl 4. Masařík, závod jsem ale neviděl.