Jablonec uvidí závody jako na Havaji

Dva závody v triatlonu a navíc maraton na horských kolech. V Jablonci bude o víkendu rušno. "Dohromady máme přes čtyři stovky přihlášek," uvedl hlavní pořadatel akce Jindřich Martinec. "Účast potvrdil i nejlepší český závodník v dlouhém triatlonu Petr Vabroušek," dodal Martinec. Sportovní program začíná v Břízkách v sobotu v 9 hodin maratonem horských kol na 50 nebo 100 kilometrů. Závod se jede na padesátikilometrovém okruhu po zpevněných cestách i v technicky náročnějších pasážích.

ubohost
Nedělní závod v dlouhém triatlonu měl být Český pohár, ale nebyl, protože pořadatel si vzal závodníky jako rukojmí a vtahuje je do osobních sporů v rámci ČSTT. Pořadatelsky to byla tragédie. Trať cyklistiky byla vhodná pro cyklokrosová kola, nikoliv pro triatlonové speciály, běh změnili hodinu před startem. Pořadatel vybral 500,- a za to jsme obdrželi jenu musli tyčinku. Pořadatelé byli neoznačeni, jediný kdo měl vestu pořadatele byl technický delegát p. Kraus, který však již při přejímce kol rezignovaně mávl rukou a jen přihlížel jak čeští reprezentanti v dlouhém triatlonu budou absolvovat závod, kde nejsou dodržována jakákoliv pravidla. Pokud pan Martinec obdržel na tento závod nějaký příspěvek, pak ho jistě nevložil do pořádání závodu ČP, tudíž by to měl vrátit.