Mladší Smrž byl suverénní

Mladší bratr Jakuba Smrže Matěj jde zdárně ve stopách sourozence, který je již druhým rokem jezdce mistrovství světa silničních motocyklů do 125 ccm. Matěj byl suverénem prvního závodu mezinárodního šampionátu stejné kubatury na maďarském Hungaroringu. Zlepšil si tak náladu po neúspěšném prvním závodě mistrovství Evropy v italské Vallelunze, kde jej zradila technika jeho aprilie, kterou získal od světového esa Lucia Cecchinella. Mladíkův výkon v Maďarsku byl natolik dominantní, že už v tuto chvíli lze říci, že Jihočech je na cestě k obhajobě titulu mistra.

Valentinik

odpověď
Nějak pane Jahodo postrádám vaši odpověď. Nebo už jste se chytil za nos?
0/0
1.5.2002 21:31

Valentinik

"Hvězda" Smrž
osobně Jakubovi fandím, ale co vyzvracel autor tohoto článku mě nenechá klidným, abych na to nereagoval. Nějak pozapomněl že ztrácel již 7,5 s na vedoucího Igora Kalába, který následně na nerovném povrchu Hungaroringu upadl. Předpokládal jsem , že iDNES je serioznější, a že takovéto tendeční zkreslující polopravdu patří minulosti.

Ing. Marek Morávek
Borodinova 14, BRNO
0/0
30.4.2002 10:35

Karel Jahoda, Lidická 8, Brno

Re:
Vážený pane inženýre, uznávám, že závěr tohoto článku má poněkud nešťastnou formulaci, ale jako "odborníka" na tyto komentáře si Vám dovolím nepřipomenout. Jakub již 2 roky jezdí GP, těžko mohl startovat v Maďarsku. Matěj převyšoval ostatní jezdce rozdílem třídy již v kvalifikaci. Nechcete snad tvrdit, že 1,34 s na Kalába a 1,77 s na Peška je málo. Warm up 3,48 s, resp. 4,56 s !!! Po špatném startu zajížděl o 2 s rychlejší kola než Kaláb. Jistě, 2 kola na dojetí Igora by mu asi nestačilo, ale jel snad na stejně nerovném povrchu jako Igor. Zamyslete se než něco napíšete. Vždyť jste inženýr?!?
0/0
30.4.2002 12:42

Valentinik

Re: Re:
Vážený příteli Jahodo,
Používáte stejný styl, jako autor článku - tendenční zkreslování, polopravdy a lži.
1. V nas..... jsem se trapně spletl s Kubou a Matějem
2. Obou jmenovaných i jejich otce si maximálně vážím, ale o tom nebyl můj příspěvek
3. Trenink ledasco naznačí, ale závod je závod. Podívejte se kde byl v treninku Radek Rous, a kde byl v cíli
4. Jistě sám dobře víte o kolik je warm up kratší než při GP, a že slouží především k zaběhnutí nových dílů v motoru, na honění rychlých kol nezbývá mnoho času.
5. Kaláb spadnul ve třetím kole ( což není nic k chlubení ), první kolo jel za 1:54,45, Smrž za  1:58,00, druhé kolo Kaláb za 1:48,56, Smrž za1:49,80, takže to co píšete o 2s na kolo jsou prachsprosté lži. Nechci spekulovat o tom jak by závod dopadl bez Kalábova pádu, to nemůže tvrdit nikdo, ale zcela je mi proti mysli způsob jakým byl uvedený závod podán v jednom z nejčtenějších deníků.
Oběma závodníkům přeji co nejvíce úspěchů

Marek Morávek
Borodinova 14 Brno
0/0
30.4.2002 21:25

Re: Re: Re:
Vážený pane inženýre, zcela záměrně jste snad vynechal třetí kolo, v němž zajel Matěj čas 1:47,26, o ktererém se Kalábovi ani nezdálo, ale nechme tomu volný průběh. Další závody ukáží kdo je lepší. Ostatně pokud byste byl ve Vallelunze viděl byste ten rozdíl ještě markantněji. Matěj 7 a Igor 35 na startu??? Pokud máte pochybnosti o kvalitě zpravodajství. MFd jistě přivítá Vaše "nezkreslené" příspěvky. Karel Jahoda P.S.: Prosím nenazývejte mě Vaším přítelem, to rozhodně nejsem.
0/0
2.5.2002 9:13

Re: Pozor na ty kluky pane inženýre !!!
Vážený pane inženýre. Je pravda, že část článku týkající se obhajoby titulu není nejvhodnější, ale jako "odborníkovi" na tyto soudy si vám dovolím připomenout. Jakub již 2 roky jezdí GP, takže v Maďarsku starovat nemohl. To jste asi popletl, s tím fanděním. Matěj už v kvalifikaci převyšoval ostatní jezdce rozdílem třídy, neboť 1,34 s na Kalába a 1,77 s na Peška je propastný rozdíl. Warm up 3,48 s, resp. 4,56 s !!!. Pokazil start, ale potom zajížděl o téměř 2 s rychlejší kola než Igor. Jistě, 2 kola na jeho dojetí by mu asi nestačila, ale jel snad na stejně nerovném povrchu jako Kaláb a ostatní. Zvažte než něco napíšete. Jste přece inženýr ?!?
0/0
30.4.2002 12:58

Valentinik

Zvratky
Ten kdo vyzvracel tuto zkreslenou polopravdu zapomněl připsat, kolik Smržovi pomohl pád Igora Kalába jezdícího na prvním místě v tu dobu s ca. sedmisekundovým náskokem.
Samozřejmě je rozhodující jak je to v cíli, ale takovéto "hvězdné" příspěvky mi otvírají nůž v kapse.