Channuči zaběhl nejrychlejší maraton

Nejkvalitnější maraton v historii viděla britská metropole. Milionový závod v Londýně se stal kořistí Američana marockého původu Chalida Channučiho, který časem 2:05:38 zlepšil o čtyři vteřiny svůj vlastní tři roky starý nejlepší světový výkon z Chicaga. Stejně jako loni skončil na druhé příčce Keňan Paul Tergat, jenž počinem 2:05:48 jako druhý muž planety pokořil hranici dvou hodin a šesti minut. Třetí doběhl při svém debutu na maratonské trati Etiopan Haile Gebrselassie. Skvostnou premiéru absolvovala vítězka kategorie žen Britka Paula Radcliffeová, která časem 2:18:56 zaostala za loňským světovým maximem Keňanky Nderebaové o pouhých devět sekund.

bob clark

Neuvěřitelné tempo
Každý, kdo si ve škole zkusil zaběhnout 1 km ví, co to znamená běžet ho za 3:00 minuty.  Channuči zaběhl maratón v průměru za 17,8 na 100m a průměru 2:58,5 min na každý km. Neuvěřitelné. Přál bych českým běžcům, aby se k podobné kvalitě někdy v budouscnu propracovali.
0/0
14.4.2002 16:38

Petr

Re: Neuvěřitelné tempo
Naprosty souhlas - ono i 800 m za 2:24 neni take nejpomalejsi ;-). Mezi nami, rada internetovskych "pecivalu" by mela problem udrzet se jich 400 m, tedy bezet to pod 1:12 ;-))
0/0
14.4.2002 18:25

Petr

Pravda. Včera jsem běžel půlmaraton v Domažlicích za 1:12:55 a po závodě jsem toho měl až až. A oni ho běželi za 1:02:30! Co k tomu dodat?