Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Do naha! Děčínští basketbalisté baví tancem i hudbou. Co ukážou na plese?

Děčínský basketbalista Jakub Houška nastoupil proti Chomutovu s helmou.

24 2013
Uvolněte se, prosím! Basketbalový Děčín (se) baví. A je jedno, že při tom obrýlený trenér Pavel Budínský vztekle mrští taktovkou a s nakvašeným výrazem povídá: "Zase nám to neladí."

Naopak! Ligovému Děčínu to ladí moc dobře, přestože se letos zlaťáky z klubového rozpočtu rozkutálely a všichni kývli na pokrácení platů. Jenže kabina žije podle písničky z Tří veteránů: "Nemít prachy - nevadí, nemít srdce - vadí, zažít krachy - nevadí, zažít nudu - jó to vadí, to vadí."

Kouč Budínský s brýlemi vystupuje coby herec, je dirigentem v originální videopozvánce mužstva na 1. ples BK Děčín, který klub pořádá v sobotu 2. února ve Společenském domě Střelnice.

Ve skeči sedí basketbalisté v hledišti své haly a hrají na hudební nástroje; třeba Američané Sanders a Pope na buben, kapitán Houška na flétnu, Stria na kytaru, Soukup na valchu, je tam i trubka. Jenže rozvrzaný song, který trhá uši, Budínský utne. "Ale nebojte se, na plese nás hrát neuvidíte ani neuslyšíte. Přijďte," říkají košíkáři.

Pak pivot Robert Landa rozezní svou tahací harmoniku a jako profesionál vystřihne melodii písně, kterou proslavil Louis Armstrong.

POZVÁNKA NA PLES DĚČÍNSKÝCH BASKETBALISTŮ

Pozvánka na ples? Srdce zaplesá! Ale není to jediný důkaz o soudržnosti, která hráče v klubu drží navzdory ekonomické krizi.

Vždyť křídlo Luboš Stria tvrdí: "Rozhodli jsme se zůstat v Děčíně, protože se nám tady líbí a neděláme to jen pro peníze." Nemusí být člověk sportovní psycholog, aby věděl, že parta a týmová chemie dělá divy. Nejde o prázdné fráze, i když to tak někdy vyznívá. Děčínští Válečníci se do "práce" těší, to z­ nich čiší. Být hráčem v jejich kabině je­ asi velká švanda.

Vlohy ke zdravému exhibicionismu má, zdá se, celá šatna. Třeba na podzim mužstvo na plese Dámského světa předvedlo módní přehlídku spodního prádla a pak, pouze v trenkách a černých brýlích, zatancovalo na hit Gangnam Style od jihokorejského rappera PSY. Ženy a dívky šílely!

"Od žen z Dámského světa nám bylo na oplátku přislíbeno překvapení na našem plese, tak třeba se bude na co koukat," culí se kapitán Jakub Houška; možná i hráči Děčína znovu zatančí. "O něčem uvažujeme, ale řešit to budeme až po úterním zápase s Levicemi. Možná to bude něco jiného, možná něco podobného."

GANGNAM STYLE V PODÁNÍ DĚČÍNSKÝCH BASKETBALISTŮ

Kdo se brouzdá po děčínském webu nebo i na stránkách koubasket.cz, které provozuje právě Houška, narazí i na další vtípky.

Třeba když Houška s pivotem Soukupem při prosincové návštěvě dětí v nemocnici recitovali: "Čerte, čerte, čertíku - neber u nás za kliku - já jsem hodný chlapeček - nakopu ti zadeček."

Anebo když trenéři Budínský a Hojka přáli děčínským fanouškům k Vánocům a Novému roku. Jako otužilci si v díře vysekané do ledu vlezli do ledové vody. "Představovali jsme si, že letošní dovolenou strávíme v Egyptě..." pravil kondiční kouč Vladimír Hojka. "...ale vzhledem k letošním výsledkům...," dokončil úsměvnou pointu Budínský.

Jenže brzy nato přišla pointa sportovní: koncem roku senzační skalp mistra Nymburka. Uvolněte se, prosím! Pomáhá to.

Autor:


Nejsem perfektní máma!
Nejsem perfektní máma!

Své dítě miluji, ale dávám mu opravdu to nejlepší?

Najdete na iDNES.czmobilní verze