Davis Cup: Francie, USA a Srbsko slaví postup, Argentina bojuje

Argentinci (zleva) Carlos Berlocq a Leonardo Mayer slaví triumf ve čtyřhře v Davis Cupu proti Itálii. | foto: AP

4 2017
Tenisté Francie, USA a Srbska mají už po čtyřhrách jistý postup do čtvrtfinále Davis Cupu. Pro Francouze získali rozhodující třetí bod v duelu v Japonsku Pierre-Hugues Herbert, Nicolas Mahut, Srbsku zajistili vítězství v 1. kole hrající kapitán Nenad Zimonjič a Viktor Troicki. Tým USA poslali do čtvrtfinále na úkor Švýcarska Steve Johnson s Jackem Sockem.

Blízko vyřazení byli obhájci titulu z Argentiny, kteří se musí obejít bez strůjce loňského úspěchu Juana Martína del Potra. Pár Carlos Berlocq, Leonardo Mayer odvrátil v Buenos Aires porážku ve více než čtyřhodinovém duelu s italskou dvojicí Simone Bolelli, Fabio Fognini až ve zkrácené hře pátého setu, kterou vyhráli 9:7.

České tenisty čeká baráž

O nevydařené čtyřhře

Takřka čtyři a půl hodiny bojovali ve čtyřhře o vítězství i Chorvaté, kteří se v utkání se Španělskem ujali před nedělními dvouhrami vedení 2:1. Marin Draganja a Nikola Mektič zdolali jmenovce Feliciana a Marca Lópezovy 6:4 v pátém setu.

Jedinou zatím známou čtvrtfinálovou dvojicí jsou Američané a Australané, kteří v Melbourne vedou nad českými tenisty rovněž 3:0.