Davis Cup poprvé vyhráli Srbové. Obrat zahájil skvělý Djokovič a dotáhl Troicki

SRBSKÁ EUFORIE. Tenisté se radují z historického triumfu, poprvé vyhráli Davis Cup. | foto: AP

5 2010
Tenisté Srbska poprvé v historii vyhráli slavný Davis Cup. Finále před vlastními fanoušky v Bělehradě proti Francii skvěle otočili. Po sobotě sice prohrávali, ovšem nedělní duely zvládli Novak Djokovič a Viktor Troicki suverénně bez ztráty setu.

Troicki v rozhodující bitvě proti francouzskému soupeři Mickaelu Llodrovi došel k vítězství za dvě a čtvrt hodiny, v duelu přitom zaváhal jen dvakrát. Poprvé když v druhé sadě prohrával 0:2 na gamy a pak ještě v třetím setu, kdy po ztrátě podání dovolil soupeři snížit na 4:3.

Svůj duel vyhrál 6:2, 6:2, 6:3.

Djokovič, třetí hráč světa, si s Gaelem Monfilsem poradil přibližně za stejný čas, zvítězil také téměr stejným výsledkem 6:2, 6:2, 6:4.

BOJOVNÍK DJOKOVIČ. Srb Novak Djokovič se natahuje po míčku.

MONFILS NEUSPĚL. Ani hra svalů francouzskému tenistovi ve finále Davis Cupu nepomohla.

MONFILS NEUSPĚL. Ani hra svalů Gaelu Monfilsovi nepomohla.

Na oslavu vítězství poté srbský tenista roztrhal tričko a následně s mikrofonem hecoval fanoušky před rozhodujícím zápasem.

Po něm pak mohly oslavy propuknout naplno.

Srbsko, které v semifinále vyřadilo české tenisty, tak dosáhlo na první titul. Naopak Francie na případný desátý musí čekat.