Reportáž skončila 14. 9. 2013 16:48

Davis Cup: Česko vs. Argentina, druhý den

Čtyhřa semifinále Davisova poháru. Rozhodne o postupu?

Berdych, Štěpánek (ČR) vs. Berlocq, Zeballos (Arg.) 6:3, 6:4, 6:2
Český tým splnil předpoklady, potvrdil roli papírového favorita a hladce už po sobotní čtyřhře postupuje do finále Davisova poháru. Tam se utká s vítězem duelu Srbsko - Kanada, jehož stav je zatím 1:1. Favoritem jsou však Srbové, kteří mají v sestavě hned dva hráče světové desítky Djokoviče a Tipsareviče.
6:2
Game ČESKO Je konec. Berdych opět parádně trefil první podání, soupeř míč nevrátil na českou polovinu kurtu a hala vybouchla nadšením.
A-40
Po příliš dlouhém bekendovém returnu Zeballose je tady první mečbol.
40-40
Berdych trefil první podání přímo "na kříž" a srovnává stav na shodu.
30-40
Zeballos napotřetí zakončil výměnu smečí a vybojoval pro Argentinu první brejkbol v celém setu.
30-30
Berdych měl na síti možnost výměnu zakončit, ale forhendovým volejem o pár centimetrů netrefil kurt.
30-15
Štěpánek na síti pohodlně zakončil.
15-15
Tomáš Berdych poslal na druhou stranu první podání, které soupeř nedokázal vrátit.
0-15
Berdych nezačal na podání dobře, v náběhu na síť nepřehodil míč na druhou polovinu kurtu.
5:2
Game ČESKO Berdych poslal return pod nohy nabíhajícího Berlocqa, ten míč nevrátil a potřetí v zápase ztrácí podání. Domácí budou podávat na vítězství v setu, zápase i v semifinále Davis Cupu.
40-A
Štěpánek zvládl forhendovou přestřelku od základní čáry a Češi mají brejkbol.
40-40
Krásnou výměnu zakončil vítězný křižný prohoz Tomáše Berdycha od základní čáry.
40-30
Berlocq nabíhaný volej po svém podání nezvládl a trefil jen síť.
40-15
Po druhém podání Berlocqa vítězně returnoval Tomáš Berdych.
40-0
Štěpánek returnoval pouze do sítě.
30-0
Berlocq pěkně trefeným prvním podáním nedal Berdychovi šanci.
15-0
Co chybělo, aby Štěpánek doběhl zkrácení hry z rakety Berlocqa? Asi centimetr, jinak by míč šel přes pásku.
4:2
Game ČESKO Štěpánek zakončil hru esem ven z kurtu a Česku chybějí dvě hry k postupu do finále Davisova poháru.
40-15
Další výborný zásah na síti.
30-15
Tentokrát berdych zamakal na síti a po smečí výměnu vyhrál.
15-15
Přesně trefeným prvním servisem český hráč předchozí zaváhání napravil.
0-15
Štěpánek nezačal na podání ideálně.
3:2
Game ČESKO Berdych zvládl return a poté propálil oba soupeře na síti nechytatelnou dělovkou. Češi poprvé v zápase berou Zeballosovi podání.