Další výhry, a florbalistky Bohemians i Tigers míří do finále. Brno čeká baráž

Dominika Šteglová (č.27) a Kateřina Moťková (20) z Tigers slaví gól | foto: Martin Flousek, www.xflorbal.xf.cz

21 2010
Florbalistky Tigers a Bohemians už jsou jen krok od postupu do extraligového finále. Oba týmy využily i podruhé domácí prostředí a v sériích se ujaly vedení 2:0.

Hráčky Tigers soupeřky z Liberce přehrály jednoznačně: v první třetině jim nastřílely tři góly, v druhé čtyři. Nakonec zvítězily přesvědčivě 9:1.

Tým Bohemians sice v sobotu uspěl až po samostatných nájezdech, tentokrát si po dvou třetinách udržoval dvoubrankový náskok. Nakonec vyhrál 4:1.

Už teď je jisté, že baráž o udržení bude hrát tým Sokol Brno Židenice. Ve druhém kole play-down podlehl Olomouci 4:8 a celou sérii 1:3 na zápasy.

Extraliga florbalistek

semifinále, 2. zápasy

Tigers SJM - FBC Liberec 9:1 (3:0, 4:1, 2:0)
15., 24. a 34. Jílková, 10. a 45. Košturiaková, 14. Billá, 23.
Šindelová, 35. Jarolímová, 59. Klímová - 36. Mikolášková. Stav série: 2:0.

FbŠ Bohemians - 1. SC Vítkovice 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
2. a 58. Hyršlová, 2. Černá, 49. Křížová - 51. Urbánková. Stav série: 2:0.

2. KOLO PLAY DOWN, 4. zápas:
FBS Olomouc - Sokol Brno Židenice 8:4 (1:1, 3:0, 4:3) - konečný stav série 3:1, .