Další medaile z her

23 2000
S y d n e y - Tři zlaté, čtyři stříbrné a dvě bronzové medaile získali zatím čeští sportovci na paralympijských hrách v Sydney.
Tři zlaté, čtyři stříbrné a dvě bronzové medaile získali zatím čeští sportovci na paralympijských hrách v Sydney. Třetí zlatou získala v hodu diskem Martina Kniezková (postižení F51). Ve sloučené kategorii F51-F54 dohodila absolutně nejdál a za výkon 13,19 metru získala 1583 bodů. "Disk je moje nejoblíbenější disciplína a do závodu jsem dala všechno," řekla vítězka, která již v pátek vybojovala stříbro v oštěpu. Čeští stolní tenisté získali tři medaile, dvě stříbrné a bronzovou. Družstvo ve složení Lubomír Mašek, Ivan Karabec, Pavel Čech a Miroslav Cinibulk se v kategorii 10 (stojící) probojovalo po semifinálovém vítězství nad Maďarskem 3:1 do utkání o titul, v němž však prohrálo stejným poměrem s Francouzi. Vozíčkáři František Glazar, Michal Stefanu a Lubomír Trčka v zápasu o bronzové medaile porazili 3:1 Německo. Družstvo žen v kategorii 6+10 (stojící) v sestavě Jolana Davídková, Jana Mojová, Eva Peštová a Michala Žáková porazilo v semifinále Francii 3:2, ve finále pak prohrálo s Číňankami 0:3.