Kalifornské bitvy hvězdných spurtérů: Cavendish vs. Sagan 2:0

Mark Cavendish po vítězství v první etapě závodu Kolem Kalifornie. | foto: AP

12 2015
Jiný den, jiná cílová destinace, ale stále stejní dva muži vpředu. I ve druhé etapě cyklistického závodu Kolem Kalifornie bojovali před cílem o prvenství rychlíci Mark Cavendish s Peterem Saganem a znovu se radoval prvně jmenovaný Brit.

Před svým slovenským rivalem vede i v celkovém pořadí - o osm vteřin. Dál už však zřejmě bude všechno jinak, na peloton ve třetí etapě čekají kopce.

„Před poslední zatáčkou si Sagan kontroloval, že je přede mnou, ale mě vyhovovalo jet za ním, protože foukal protivítr,“ popisoval finiš Cavendish.

„Bylo to tam trochu zavřené, ale nevzdal jsem to. Sagan se tam vyvážel za jezdcem Drapacu a v tom větru měl velkou výhodu. Věděl jsem, že to proti němu budu mít těžké. Na cílové čáře jsem si nebyl jistý, kdo vyhrál. Jsem rád, že se mi to povedlo, protože celý tým dneska musel tvrdě pracovat,“ upozornil spurtér stáje Etixx-Quick-Step.

Sagana porazil o čtvrt kola a získal jedenácté vítězství v sezoně. Slovenský jezdec týmu Tinkoff-Saxo má na kontě letos stále pouze jedno prvenství.

Cyklistický závod Kolem Kalifornie

2. etapa (193,1 km): 1. Cavendish (Brit.) 4:47:02, 2. Sagan (SR), 3. Wippert (Niz.), 4. Murphy (USA), 5. Van Poppel (Niz.), 6. Drucker (Luc.) všichni stejný čas.

Průběžné pořadí: 1. Cavendish 9:30:09, 2. Sagan -8, 3. Carpenter (USA), 4. Clarke (Austr.) oba -11, 5. Irizar (Šp.) -14, 6. Drucker -16.