Basketbalisté Svitav zaskočili Pardubice a ve čtvrtfinálové sérii snížili

Pardubický basketbalista Lamb Autrey drží míč, atakuje ho Roman Marko ze Svitav. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

18 2017
Basketbalisté Svitav využili ve třetím utkání čtvrtfinále NBL výhodu domácího prostředí, favorizované Pardubice porazili 74:67 a stav série snížili na 1:2. Čtvrté utkání je na programu ve středu opět ve Svitavách.

Svitavští Tuři zvládli lépe vstup do zápasu a i díky devítibodové šňůře si ve druhé čtvrtině vypracovali až čtrnáctibodové vedení. Pardubice ale na přelomu poločasu zabojovaly, zaznamenaly sérii 12 bodů a po přestávce vyrovnaly na 38:38.

Pak ale střelecky ožil Brett Roseboro, který ve třetí čtvrtině od nerozhodného stavu zaznamenal osm ze svých 12 bodů v zápase a pomohl Svitavám k rozhodujícímu náskoku.

Pardubice sice ještě tři a půl minuty před koncem snížily na rozdíl dvou bodů (67:65), závěr ale ohlídal Jiří Jelínek. Proměnil čtyři trestné hody a skóre uzavřel úspěšnou trojkou. Celkem si připsal 13 bodů a byl druhým nejlepším střelcem domácích.

Po 20 bodech nasbírali svitavský Hunter Mickelson a pardubický Lamb Autrey.

Čtvrtfinále play-off ligy basketbalistů

3. zápas:

Svitavy - Pardubice 74:67 (21:16, 38:31, 60:55)
Nejvíce bodů:
Mickelson 20, Jelínek 13, Slezák a Roseboro po 12 - Autrey 20, Burnett 17, Wall a Pandula po 9. Stav série: 1:2.