Chrudim nedala Teplicím šanci, teď může udělat druhý krok za titulem

Momentka z futsalového utkání Chrudim (bílá) - Teplice | foto: Michal Klíma, MAFRA

23 2014
Čtyři různí střelci se postarali o úspěšný vstup Chrudimi v boji za jubilejním desátým titulem. Soupeři z teplické Balticflory překazili čisté konto brankáři Žďánskému až čtyři minuty před koncem brankou Slámy. V té době už favorité vedli po trefách Felipeho, Rešetára a Michala Mareše 3:0. nakonec futsalisté Era-Packu zvítězili 4:1 a ve finálové sérii vedou 1:0.

"Nechtěli jsme je nechat hrát, a proto z naší strany byla snaha o presing," reagoval asistent trenéra Jaroslav Bartušek na fakt, že Chrudimští na svého finálového soka vyrukovali s hodně vysunutou obranou a tím značně komplikovali teplickou rozehrávku.

Chrudim poslal do vedení v 8. minutě Felipe, když ve skluzu zakončoval pohlednou akci, kterou rozjel výtečně hrající Douglas. Hosté byli v útoku bezbranní, a proto si pár minut před poločasovou pauzou chtěli pomoci hrou bez brankáře.

"Každý tým má herní situaci, které věří. Mysleli si, že nás při power-play přehrajou. Šli do rizika, ale dobře jsme bránili," uvedl Bartušek. Duel nedohrál kapitán Lukáš Rešetár, ale na dnešní druhý mač se začátkem ve 20.00 bude opět fit. "Dostal loktem a chvíli nemohl dýchat, ale je v pohodě a stoprocentně bude připraven," dodal Bartušek s tím, že k dispozici bude i ve středu absentující Brazilec Dentinho.