Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Chovanec nominoval na Litvu a Skotsko

17 1999
- Dvacet mužů pro kvalifikační zápasy s Litvou v Teplicích a Skotskem v Glasgowě jmenoval včera trenér národního fotbalového mužstva Jozef Chovanec. Nominace nepřináší jediné překvapení. "Žádný nováček z domácí ligy tam není. Zaplaťbůh, že se nám objevují, zvyšují konkurenci. Ale do kvalifikace o mistrovství Evropy jsme vstoupili úspěšně, a to nás opravňuje mužstvo spíš stabilizovat, než doplňovat novými tvářemi," vyznal se kouč Chovanec ze svého přístupu k nominaci.
Chybějí dva zkušení, Radek Bejbl a Radoslav Látal, kteří po zranění nehrají ani ve svých klubech, Atlétiku Madrid a Schalke. Na Bejblovo místo defenzivního záložníka přichází v úvahu sparťan Martin Hašek, pravého záložníka teď hrává v Benfice Lisabon stabilně Karel Poborský.
Vzhledem k tomu, že proběhnou dva zápasy krátce po sobě a Řepkovi, Barankovi, Votavovi, Suchopárkovi a Němcovi hrozí v souboji s Litvou druhá žlutá karta a trest na další utkání, kádr mužstva je dvacetičlenný. Dále přicházejí v úvahu náhradníci ze širšího výběru. Například z brankářů budou připraveni Maier a Černý.
Na otázku, zda zvažoval nominaci slávistického záložníka Ulicha, který už v reprezentaci byl a v neděli zářil v ligovém utkání se Žižkovem, reagoval Chovanec: "V jeho neprospěch mluví, že kvůli vyloučení chyběl ve dvou ligových zápasech. Do nominace se zkrátka nevešel."
Celý tým pozorovatelů viděl v akci hráče ze zahraničních klubů a jak Chovanec, tak jeho asistent a ředitel reprezentace Ivan Hašek tvrdí, že všichni jsou ve velmi dobré formě. "Můžeme být spokojeni. Jak hrál v posledních zápasech třeba Pavel Kuka, tak si představuji výkon útočníka," podotkl Chovanec.
Kouč soustřeďuje myšlenky především k zápasu s Litvou, papírově slabším z dvou nejbližších soupeřů. "Stále se hovoř
Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze