Chorvatky udeřily ve druhém poločase

11 2003
Ohrid - Porážkou vstoupily české juniorky do druhé fáze světového šampionátu v makedonském Ohridu. Svěřenky trenéra Miloslava Škardy sice po prvním poločase vedly nad Chorvatskem 13:11, ve druhém dějství však už na palubovce dominovaly soupeřky, které zvítězily 32:25. V úterý hraje český tým s Portugalskem, ve středu se Švédskem. Do tabulky skuiny se jim počítají i porážky s Norskem a Makedonií.

"Dlouho jsme vzdorovali, jenže Chorvatky mají silný a proti nám i zkušený tým," povzdechl si na pozápasové trenér Miloslav Škarda. "Ve druhém poločase rozhodovala i psychika, po téhle stránce jsme byli dole. V klíčových momentech nám chyběla potřebná koncentrace."

Chorvatky v úvodu zápasu český tým malinko pocenily, několika výtečnými zákroky se navíc blýskla gólmanka Průšová. Dosud neporažený soupeř rozhodl duel v závěrečné dvacetiminutovce, od stavu 19:19 hrál už prim. Na českých hráčkách byl patrný úbytek sil.

ČESKO - CHORVATSKO 25:32 (13:11)
Sestava a branky Česka:
Selicharová, Průšová, Kamišová - Jonášová 6, Dostálová, Mahdalová, Vojtíšková 4, Kysučanová 2 ,Mašková 2, Růžičková 7/3, Dorotíková, Bachůrková, Marcišová 3, Matoušková 1.
Nejvíce branek Chorvatska: Pušičová 10/5, Tatariová, Golubičová, Hrgovičová a Penezičová po 4.
Rozhodčí: Maričová a Gardinovacká (obě SČH). vyloučení: 6:2. Sedminetrové hody: 3/3 - 5/5.

6. Česko         3   0  0  3  65:98  0

Skupina II: Rusko - Německo 26:18, Maďarsko - Dánsko 32:23, Korea - Ruminsko 28:27.

1. Rusko          3   3   0   0   92:68   6
2. Maďarsko    3   3   0   0   83:70   6
3. Korea          3   1   1   1   74:85   3
4. Rumunsko   3   0   1   2   74:76   1
5. Dánsko        3   0   1   2   69:82  1
6. Německo     3   0    1   2   64:95  1

Témata: reprezentace