Čeští korfbalisté si z mistrovství Evropy v Nizozemsku odvezli bronz

BRONZOVÍ. Čeští korfbalisté obhájili medaili z minulého šampionátu. | foto: archiv

8 2010
Přijeli jako obhájci evropského bronzu, třetí příčku dokázali vybojovat i na světovém šampionátu. A poslední místo mezi medailisty vybojovali čeští korfbalisté znovu - v Nizozemsku na mistrovství Evropy.

Česká reprezentace byla nalosována do základní skupiny C hrané v Almelu a spolu s Portugalskem byla považována za favority.

Češi vstoupili do turnaje utkáním proti dvěma nováčkům evropské scény – Walesu a Turecku a s papírově slabšími soupeři si čeští hráči lehce poradili: Wales porazili 32:7 (19:5), Turecko 33:9 (16:3).

Prvním vážnějším soupeřem byl celek Portugalska. V boji o vítězství v základní skupině dlouho vedli Jihoevropané, ale Češi v závěru utkání trpělivou hrou otočili sedmi koši v řadě a následně vyhráli 20:17 (7:10).

V osmifinálové skupině sehrál národní tým infarktový zápas s Katalánském. To Češi porazili v prodloužení hraném na náhlou smrt 18:17 (8:10 v poločase, 17:17 po základní hrací době) a postoupili tak do semifinále ze druhého místa.

V semifinále čekal obhájce titulu – Nizozemsko. Suverénní soupeř se ale nedopustil žádného překvapení a ČR porazil poměrem 36:11 (15:5).

Do finále turnaje tak nakonec postoupilo Nizozemskem a v boji o bronz se utkala Česká republika s Německem. Nervozita po poločase z českého týmu opadla a bodově se Němcům vzdalovali čím dál víc. Česká republika nakonec zdolala Německo 18:11 (8:5) a po závěrečném hvizdu mohla propuknout bronzová radost.

V napínavém finálovém utkání, kde padly dokonce tři žluté karty, nakonec zvítězili domácí favorité z Nizozemska 25:21 (15:12) a evropské zlato zůstalo v kolébce korfbalu.