Čeští házenkáři oplatili Islandu porážku

31 2000
M l a d á B o l e s l a v - V posledním přípravném utkání před důležitým soubojem v play off o postup na mistrovství světa 2001 proti Portugalsku zvítězili dnes čeští házenkáři v Mladé Boleslavi nad Islandem 29:20. "S dnešním výkonem jsem spokojen. Taktiku oproti prvnímu zápasu jsme neměnili, jen jsme ji lépe dodržovali a přístup hráčů byl o hodně lepší. Z nováčků hlavně brankář Galia přesvědčil o tom, že do výběru patří," uvedl trenér Haber.

V české brance nastoupil k reprezentačnímu debutu karvinský Galia, ale spoluhráči mu premiéru nedůraznou obranou neulehčili. Drobek s Nocarem sice získali českému celku dvoubrankové vedení, ale již v sedmé minutě vedli o branku hráči Islandu. O zvrat skóre se postarali Šuma, který se do reprezentace vrátil po roční přestávce, a Drobek.

V závěru poločasu neproměnil Óskarssson dva sedmimetrové hody a svěřenci trenéra Habera toho dokázali využít k získání tříbrankového vedení s nímž šli před přestávkou do kabin.

Po přestávce poslal Haber na hřiště nové hráče a skóre začalo rychle narůstat. Nejvíc se o to zasloužil rychlý Filip, kterému stačilo třicet minut na palubovce ke vstřelení sedmi branek. Úspěšný byli i Tonar se Šetlíkem, takže nakonec české mužstvo vyhrálo vysokým rozdílem.

ČR - Island 29:20 (11:8)
Sestava a branky ČR:
Galia, Slabý - Nocar 3, Bečvář 1, K. Heinz, Šetlík 3, T. Heinz, Tonar 4/2, Filip 7, Drobek 4, Šuma 3, Juříček 1, Tancoš 2, Kovář 1.
Nejvíce branek Islandu: Sigurdsson 4, Stéfansson 4/1, Righardsson 3, Óskarsson 3, Björguisson 3.
Rozhodčí: Kohout, Dolejš. Sedmimetrové hody: 4/2:4/1. Vyloučení: 2:2. Diváci: 850.