Českým týmům se v házenkářském Poháru EHF nevedlo, vysoko prohrály

Házenkáři Zubří v prvním duelu Drammenu vysoko podlehli - ilustrační foto. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

3 2010
Českým klubům vstup do druhého kola Poháru EHF nevyšel. Házenkáři Zubří podlehli na hřišti norského Drammenu 36:44 a pražská Dukla inkasovala od chorvatského týmu RK Nexe Našice lekci v podobě výsledku 23:33.

Svěřenci kouče Jiřího Miky nestačili norskému šampionovi zejména v prvním poločase, který prohráli o deset branek. Po přestávce se Zubří zlepšilo, dokázalo držet se soupeřem krok a dokonce druhou část vyhrálo. Přesto za týden do odvety nastoupí s osmibrankovou ztrátou.

"Hlavní problém byl, že jsme v mimořádně útočném utkání nedokázali proměnit devět skutečně vyložených šancí a tři sedmimetrové hody," uvedl pro MF DNES trenér Mika.

Dukla sehrála proti druhému celku chorvatské ligy vyrovnaný zápas, ale pouze do padesáté minuty. V té době vedli domácí o čtyři branky 26:22, ale závěrečná desetiminutovka vyzněla jasně pro ně.

"Konec byl pro nás nešťastný a výsledek rozhodně neodpovídá realitě. Domácí byli lepší, ale naše prohra o pět branek by lépe odpovídala průběhu hry," řekl kouč pražského celku Pavel Pauza.

Nebyl spokojen s výkonem dvojice řeckých rozhodčích. "Nerad si stěžuji, ale hlavně v závěru hodně domácím zatlačili," dodal Pauza.

2. kolo Poháru EHF - první zápasy

HK Drammen (Nor.) - Gumárny Zubří 44:36 (25:15)
Sestava a branky Zubří:
Malina, Orság - Mika 9, Hrstka 8, Třeštík 7, Randýsek 4, Číp 3, Stržínek 2, Dědek 1, Šestáček 1, Horký, Ondřej, Mézl. Rozhodčí: Malasinskas, Grigalionis (oba Litva). Diváci: 500.

RK Nexe Našice - Dukla Praha 33:23 (17:15)
Nejvíce branek:
Kevič 7, Markovič a Mrdenavič po 6 - Krupa 8, Polášek 6. Rozhodčí: Konstantidis, Sotirios (oba Řec.). Sedmimetrové hody: 3/1 - 0. Vyloučení: 2:9. Diváci: 1000.