Čeští basketbalisté znají dalšího soupeře: Srbové přestříleli Finsko

Shawn Huff (v modrém) z Finska se odráží k srbskému koši, brání ho Bogdan Bogdanovič (vlevo). | foto: AP

13 2015
Čeští basketbalisté si ve čtvrtfinále mistrovství Evropy podle očekávání zahrají proti Srbsku. Vicemistři světa totiž na úvod play-off porazili Finsko 94:81 a na turnaji zůstávají neporažení.

Srbsko na turnaji kraluje v útoku, suverénně prošlo z těžké základní skupiny a zvládlo i první zápas v Lille. Finsko mu však překvapivě tři čtvrtiny vzdorovalo, po 30 minutách prohrávalo jen o pět bodů.

Srbové pak s nástupem do poslední části zapnuli a šňůrou 12:0 a zajistilo si klidnou koncovku.

Nejlepším střelcem Srbů byl s 27 body pivot Miroslav Raduljica, který trefil 11 ze 12 střeleckých pokusů a vytvořil si osobní rekord v seniorské reprezentaci.

Mezi tradiční opory patřili i Nemanja Bjelica s 19 body a 14 doskoky či Miloš Teodosič, který zaznamenal devět asistencí.

Dalším čtvrtfinalistou je Itálie, která jasně přehrála Izrael 82:52. Hlavní zásluhu na vítězství měl Alessandro Gentile, který nastřílel 27 bodů. Itálii tak ani nevadilo, že ve hře tolik nebyly opory z NBA Danilo Gallinari a Andrea Bargnani.