České házenkářky v Chebu poprvé prohrály

9 2000
C h e b - České házenkářky utrpěly ve třetím utkání turnaje o Štít města Chebu první porážku. Po výhrách nad Nizozemskem a Ukrajinou dnes podlehly Chorvatkám o jedinou branku 26:27. Českému celku se stejně jako v předchozím zápase nezdařil úvod a prohrával 2:6. Soupeřky procházely bez velkých problémů domácí obranou. V 21. minutě prohrávaly svěřenkyně trenéra Vojtěcha Mareše už 5:11 a teprve v této chvíli si uvědomily hrozící nebezpečí a začaly hrát daleko agresivněji v obraně a rychleji v útoku.

Největší starosti měly české hráčky se třemi chorvatskými oporami, Nemaškalovou na křídle, Mitrovičová na pivotu a Bubalovou na spojce. Ve druhé polovině se hra domácího kolektivu zlepšila, hráčky přidaly na bojovnosti a postupně snižovaly ztrátu.

Ve 37. minutě byl stav 13:15, ale vzápětí Chorvatky třemi brankami opět zvýšily svůj náskok. Ve 49. minutě Romanová vyrovnala na 20:20, ale Čumplová z dalšího útoku nevyužila jedinečnou příležitost a Chorvatky si opět zajistily uklidňující tříbrankový náskok. Český tým povzbuzovaný diváky v hale už jen snížil na rozdíl jediného gólu.

Česká republika - Chorvatsko 26:27 (9:12)
Sestava ČR: Škavronková, Ajglová - Zubková 2, Navrátilová, Polozová 8/5, Ronová, Fischerová, Simerská 1, Romanová 3, Majíčková 4/1, Arnošová 1, Válová 1, Vašková 3, Čumplová 3/1.
Nejvíce branek Chorvatska: Nemaškalová 11/4, Bubalová 6,
Mitrovičová 4. Rozhodčí: Oťapka a Podlucký (oba SR).
Sedmimetrové hody: 10/7 - 4/4. Vyloučení: 5:6.