České curlerky předvedly na MS historický výsledek, ale na OH neprošly

Skipka českého týmu Anna Kubešková na mistrovství světa v Pekingu. | foto: Profimedia.cz

23 2017
Nejlepší výsledek v historii zaznamenaly na mistrovství světa české curlerky. Tým skipky Anny Kubeškové obsadil na šampionátu v Pekingu sedmé místo, což však na účast na olympijských hrách nestačilo. Aby bojoval o přímý postup do Pchjongčchangu, potřeboval by minimálně průnik do semifinále.

Druhou šanci zajistit si premiérový start pod pěti kruhy budou mít curlerky v dodatečné kvalifikaci, která se uskuteční 5. až 10. prosince v Plzni. K dispozici budou ještě dvě místa.

Češky zakončily základní část turnaje s bilancí pěti výher a šesti porážek. V závěrečném duelu potřebovaly k zachování teoretické naděje na čtvrté místo a tedy semifinále porazit Skotky, kterým však podlehly 6:7.

Základní částí MS prošly bez zaváhání Kanaďanky, jež vyhrály všech jedenáct zápasů. Spolu s nimi postoupily do semifinále Rusky, Švédky a Skotky. Až osmé skončily vítězky tří předchozích šampionátů Švýcarky.

Skotsko - Česko 7:6

Konečné pořadí po základní části - po 11 zápasech: 1. Kanada 11 výher, 2. Rusko 8, 3. Švédsko 8, 4. Skotsko 7, 5. USA 6, 6. Korea 5, 7. Česko 5, 8. Švýcarsko 5, 9. Německo 5, 10. Itálie 3, 11. Čína 2, 12. Dánsko 1.

Témata: Peking