Budějovice stále tápou

9 2000
Č e s k é B u d ě j o v i c e - Ani nejlepší silové testy z celé extraligy nebo přední příčky v dalších zkouškách fyzické kondice zatím českobudějovické hokejisty v tabulce daleko nedostaly.
Ani nejlepší silové testy z celé extraligy nebo přední příčky v dalších zkouškách fyzické kondice zatím českobudějovické hokejisty v tabulce daleko nedostaly. Vedení klubu se schází téměř denně a pátrá, co s tím. Ani včera proti Slavii se tým neprobudil, nedal ani gól, remizoval 0:0 a sérii bez vítězství protáhl na osm utkání. Přitom v domácích zápasech pálí hráči ze všech pozic. Vsetínský brankář Kameš, vítkovický Trvaj a včera Málek měli naposledy v normálním čase vždy přes čtyřicet zásahů. "Jsou v křeči, nemají pohodu," tvrdí o budějovickém týmu internacionál Jaroslav Pouzar. "Vědí, že musí vyhrát, a to je svazuje." Jako příklad uvedl útočníka Bělohlava, který se včera v prodloužení ocitl sám před Málkem, ale nedal. "Místo, aby si puk v klidu zpracoval a vystřelil, tak mu to uteče." Nejdřív se za nejistou obrannou hrou nedařilo brankářům, Mařík i Čapek dostávali laciné góly. A když se Čapek v posledních zápasech držel, ztratili odvahu zase útočníci, kteří měli hlavní úkol pozorně bránit. Trenér Jaroslav Liška už v pátek po porážce v Litvínově naznačil, že počítá se vším, tedy i s vyhazovem. Ale vedení klubu o tom zatím nechce nic slyšet a trpělivě čeká, až se dostaví forma v létě operovaných a nemocných hráčů Krále, Turka, Štrby a Sailera. "Věřím, že už to, že jsme neztratili utkání v prodloužení, mužstvo nastartuje, aby se znovu dostalo do pohody," doufá Liška. Změny ale mohou přijít na jiných postech. Tu první oznámil včera sportovní manažer klubu Jaroslav Jágr: "Trejdujeme obránce Lukáše Zíba za Pavla Mojžíše ze Zlína." Dohoda o výměně dvou třiadvacetiletých obránců platí mezi kluby do konce ledna.