Bubka i Otteyová ve Valencii vyhráli

2 2000
V A L E N C I E - Jamajčanka Merlene Otteyová, které hrozí zákaz závodní činnosti za pozitivní dopinkový nález, vyhrála běh na 60 metrů na halovém atletickém mítinku ve Valencii. Devětatřicetiletá sprinterka zvítězila v čase 7,15 sekundy. Bývalá mistryně světa v běhu na 200 metrů měla pozitivní test na dopink loni na mítinku ve švýcarském Lucernu. Mezinárodní atletická federace nicméně stále ještě nerozhodla o jejím potrestání. Otteyová měla startovat už minulý týden v Německu, ale kvůli vlně protestů svou účast zrušila.

Velkých rozruch vyvolal i její start ve Valencii. Po 17 měsících pauzy zaviněné zraněním paty oslavil návrat tyčkař Sergej Bubka. Ukrajinský světový rekordman vyhrál
průměrným výkonem 560 cm. Překvapivou porážku utrpěl bývalý nejrychlejší muž světa
Kanaďan Donovan Bailey, který na šedesátce nestačil na domácího sprintera Venancia Joseho.