Brněnští házenkáři slaví postup do extraligy, sestupuje Dvůr Králové

Ilustrační foto - porada házenkářů Dvora Králové | foto: Ondřej Littera, MAFRA

22 2010
Po třech letech si znovu zahrají nejvyšší soutěž. Házenkáři KP Brno zvítězili v odvetném barážovém utkání na palubovce Dvora Králové 33:30, a po výhře o čtyři branky z úvodního duelu mají extraligovou jistotu. Naopak domácí celek se s elitou po ročním působení loučí.

Dvůr Králové sahal po záchraně pár minut před koncem prvního poločasu, kdy vedl 15:12 a téměř smazal manko z prvního utkání. Hosté však dvěma góly ještě před přestávkou snížili.

Brno ve druhé půli otočilo stav ve svůj prospěch a ve 48. minutě vedlo 24:22. Domácí nechtěli extraligu vzdát a další čtyřgólová série otočila utkání zpět na jejich stranu 26:24.

Dvoubrankový náskok ve prospěch domácích vydržel jen do 56. minuty. Závěr zápasu už vyzněl jednoznačně pro hosty. Dvě minuty před koncem bylo opět srovnáno a zklamaní domácí již neměli síly na odpověď.

výsledek

Baráž o účast v házenkářské extralize mužů - odveta:
Dvůr Králové - Brno 30:33 (15:14)
Nejvíce branek:
Hracha 8/1, Kulhánek 6, Groh 4, Fiedro 4/1 - Hastík 9/1, Zima 7, Hubáček 6/3. Rozhodčí: Skružný, Kavulič. Sedmimetrové hody: 4/2 - 6/4. Vyloučení: 9:3. Diváci: 310. První utkání: 27:31, postupuje Brno.