Brněnské volejbalistky už nejsou bez porážky, zdolal je Přerov

Volejbalistky Přerova vedou extraligovou tabulku. Ilustrační foto | foto: Libor Teichmann, MF DNES

18 2010
Volejbalistky Přerova zůstávají na prvním místě extraligové tabulky. V zápase 5. kola porazily 3:2 Brno, které naopak poprvé prohrálo.

Brněnské svěřenkyně trenéra Ondřeje Marka zatím v soutěži ztratily jediný set a ani tentokrát v Přerově to zpočátku nevypadalo, že by se měly z vítězného kurzu odchýlit. Jenže za stavu 2:0 na sety zcela vypadly z role, bojovný domácí celek vyrovnal a v tie-breaku zvítězil 15:13.

"Dnešní výhru však nechci přeceňovat. Musíme dál pracovat a přidat výhry v příštích zápasech s papírově srovnatelnými soupeři," řekl trenér Přerova Vladimír Sirvoň.

Jedinou prohru má na kontě také pražský Olymp, který si doma poradil s Frýdkem-Místkem. Druhý set domácí hráčky zachránily i přes výpadek v úvodu (3:8), koncovku rozhodla útokem a následným esem Vanžurová. Po frýdeckém snížení následovala nervózní čtvrtá sada, v níž hostující volejbalistky vedly 20:19, ale závěr nezvládly.

Poslední zůstávají bez vítězství Střešovice, které v Olomouci prohrály úvodní set drtivým poměrem 9:25 a neuspěly ani v dalších koncovkách.