Brhel skvěle uzavřel úspěšnou sezonu

17 2000
P r a h a - Až do samotného závěru 32. ročníku Tomíčkova memoriálu plochodrážníků trvala naděje, že vítězství získá po pěti letech český jezdec. Několik tisícovek diváků na pražské Markétě napjatě sledovalo finálovou jízdu, do které se probojoval jediný domácí zástupce Bohumil Brhel. Nepovedlo se. Zvítězil suverén večera Australan Jason Crump, před Američanem Gregem Hancockem, třetí dojel Brhel, čtvrtý pak další Australan Todd Wiltshire. "Ve finále mi chyběl lepší start. Neodjel jsem z první dráhy tak, jak jsem čekal," uvedl nejlepší letošní tuzemský plošinář Brhel.

Australan Crump pouze jednou neprojel cílem na prvním místě, když hned v úvodní jízdě podlehl Brhelovi. V dalším průběhu už ale Australan nezaváhal, základní část vyhrál se ziskem 14 bodů a ve finále porazil ostatní soupeře s velkým náskokem. Pro finálovou jízdu si pak vybral start z vnější dráhy a s výjimkou úvodního sjetí do vnitřku odkroužil závod suverénně v čele podél mantinelu.

Letošní tuzemský mistr Brhel potvrdil pozici české jedničky a na domácím oválu zopakoval finálovou účast z Pardubic. Stejně jako Crump vyhrál čtyři z pěti jízd základní části. Neuspěl pouze v třetí sérii, když mu v první zatáčce spadl řetěz a v opakované jízdě skončil s rezervním motocyklem poslední.

"Ve finále mi chyběl k vyššímu umístění lepší start. Neodjel jsem z první dráhy tak, jak jsem čekal. Na rozdíl od Pardubic leželo vítězství na vnějšku," konstatoval pětatřicetiletý závodník, kterého po dlouhé sezóně čeká operace kolena. "Celou sezónu jsem jezdil s ortézou, protože mám uštíplé menisky. Je to následek loňského pádu v Anglii," přiznal Brhel, pro kterého byl Tomíčkův memoriál posledním závodem úspěšné sezony.

Jen těsně, o jediný bod, unikl boj o 'medaile' dalšímu domácímu jezdci Antonínu Švábovi. Toho až v závěrečné jízdě základní části připravili v přímém souboji o finálovou účast Wiltshire s Hancockem a Šváb se musel spokojit s celkovým pátým místem.