Boj o titul NBA ještě Indiana prodloužila

19 2000
Korunovace šampionů v NBA je prozatím odložena, basketbalisté Indiany smetli v pátém utkání finálové série protivníky Los Angeles Lakers 120:87 a nadále mohou snít o první trofeji v dějinách klubu. Soupeř má ovšem stále navrch, vede 3:2 a sérii už dokončí ve vlastní hale. Jednoznačný zápas ovládli domácí tahouni Jalen Rose a Reggie Miller. Hýřili nápady a přesně zakončovali ze všech pozic. Dohromady nastříleli bezmála polovinu bodů vítězů. Jak byli užiteční, dokládá dvouminutovka ve druhé čtvrtině. Nejprve Rose zasunul do koše po nezištné nahrávce Millera a Indiana vedla 52:35, vzápětí na druhé straně napřahoval ve vzduchu ke smeči osamocený Harper, jenže to už se Rose přihnal zpátky a akci zastavil razantním blokem. Drtivý výsledek, v napínavé sérii zcela ojedinělý, naprosto odpovídá výkonům obou mužstev. Domácí zahájili zhurta, už po pár minutách vedli o deset bodů a získali klid. Soupeř nedokázal čelit zejména trojkové smršti, hráči Indiany trefili z dálky úvodních šest pokusů. "Naše vynikající střelba z první čtvrtiny ovlivnila zbytek zápasu," prohlásila spokojená domácí hvězda Reggie Miller. "Teď už rozhodně nemáme co ztratit." Naproti tomu Lakers zmatkovali v obraně a dopředu přecházeli příliš pomalu a upracovaně. O´Neal sice opět dělal, co mohl, sbíral doskočené míče a nastřílel 35 bodů. Za ním však zela prázdnota. Třeba Bryant, jenž rozhodl předchozí zápas, nasbíral jen osm bodů. "Hlavně žádnou paniku, pořád máme situaci ve své moci," nevzdává se kouč Phil Jackson. Šesté střetnutí se hraje v noci na zítřek v Los Angeles, od tří hodin vysílá přímo stanice DSF.

Finále NBA: Indiana Pacers - Los Angeles Lakers 120:87 (Rose 32, Miller 25 - O´Neal 35). Na zápasy: 2:3.