Biatlonisté byli ve štafetě třetí

10 2000
O b e r h o f -
První štafetové umístění do třetí příčky vybojovali biatlonisté ve Světovém poháru, patří jim bronz. Kvarteto Ivan Masařík, Roman Dostál, Marián Málek a Zdeněk Vítek porazili jen Němci a vítězní Norové. Biatlonistky skončily osmé, zvítězily Rusky. Štafetu rozbíhal Masařík, který udržel kontakt se špičkou a předával šestý. Dostál se probojoval na stříbrnou pozici. Na třetím úseku Málek nahradil nemocného Garabíka a posílal Vítka do finiše na čtvrtém místě. Vítek si o místo polepšil a odolal náporu Rusa Dračeva. "Všichni mají stejný podíl. Výborně běželi a stříleli," chválil trenér Pavel Levora.

Štafeta mužů na 4x7,5 km: 1. Norsko 1:26:36,2 (0), 2. Německo - 0,5 (0), 3. Česko - 1:23,7 (0).

Štafeta žen na 4x7,5 km: 1. Rusko 1:36:33,4 (0), 2. Německo - 42,0 (0), 3. Francie - 2:12,6 (0)... 8. Česko - 6:56,9 (0).