Biatlonista Moravec na lyžích letěl, ve sprintu v Hochfilzenu byl desátý

Ondřej Moravec | foto: Český biatlon, Petr Slavík

12 2014
Třetí nejlepší běžecký čas, jen 4 sekundy za nejrychlejší a vítězným Johannesem Böem z Norska. Nebýt jedné chyby na střelnici, mohl se umístit ještě výš. Na kdyby se však v biatlonu nehraje a Ondřej Moravec tak ve sprintu Světového poháru v rakouském Hochfilzenu skončil desátý.

Poslední rána vleže ho musí mrzet, byla totiž jedinou z deseti, která nesklopila terč a 30letý závodník tak musel vyrazit na 150metrové trestné kolo. Druhý střelecký test už zvládl bez omylu a dal tím základ pro slušnou výchozí pozici do nedělní stíhačky.

Moravec v 10kilometrovém závodě pod štíty Alp dobře rozložil síly, vystupňoval ke konci tempo a do cíle dorazil 34 sekund za vítězným Norem a pouhé tři sekundy za jeho krajanem a lídrem Světového poháru Svendsenem.

„Opět můžeme být spokojení,“ vzkázal z Rakouska trenér mužského týmu Marek Lejsek, který tentokrát místo pozice na střelnici stál u běžecké trati. „A tam Ondra vypadal moc dobře. Ale ostatním to dnes po běžecké stránce moc nechutnalo,“ poznamenal.

Pro body si v Hochfilzenu dojel ještě sedmatřicátý Jaroslav Soukup, který cestou k cíli posbíral dva střelecké omyly. Bez bodů zato s jistotou startu v nedělní stíhačce skončil Michal Šlesingr (43.) a Michal Krčmář (56.), závod se naopak nebude týkat Tomáše Krupčíka, který rovněž se dvěma minelami dojel na 79. místě.

Světový pohár v biatlonu v Hochfilzenu

Muži - sprint 10 km:
1. J. Bö (Nor.) 24:34,9 (0 tr. okruhů), 2. Schempp -14,3 (0), 3. Birnbacher (oba Něm.) -17,9 (0), 4. Landertinger (Rak.) -22,5 (0), 5. Fak (Slovin.) -22,9 (1), 6. T. Bö (Nor.) -26,7 (0), 7. M. Fourcade (Fr.) -27,8 (0), 8. Malyško (Rus.) -29,2 (0), 9. Svendsen (Nor.) -30,9 (1), 10. Moravec -34,0 (1), ...37. Soukup -1:47,5 (2), 43. Šlesingr -1:56,9 (2), 56. Krčmář -2:22,8 (3), 79. Krupčík (všichni ČR) -3:05,1 (2).