Osm Čechů, osm bilancí. Jak si biatlonisté vedli na šampionátu

ZKLAMÁNÍ V CÍLI. Gabriela Soukalová ve stíhacím závodu na mistrovství světa v Oslu. | foto: Český biatlon, Petr Slavík

14 2016
Oslo (Od našeho zpravodaje) - Biatlonové mistrovství světa v Oslu skončilo. Přineslo devět českých umístění do 6. místa, ale na medaili nikdo z reprezentantů nedosáhl. Jak se tedy vedlo osmičce Čechů?

Gabriela Soukalová (26 let)

Gabriela Soukalová dojíždí do cíle závodu s hromadným startem na MS v Oslu.

Stále je to žena s nejkonstantnější formou v sezoně ze všech biatlonistek. Na šampionátu byla dvakrát čtvrtá, pátá a jedenáctá - a navrch skvělá v obou štafetách. Jen ta medaile chybí.

Střelba na MS: 90 %.

Veronika Vítková (27)

NA TRATI. Veronika Vítková během závodu s hromadným startem na MS v Oslu

Ve smíšené štafetě si opět jednou nepotykala s ležkou. Potom už střílela výborně, běhala stále rychleji a pokaždé skončila v Top 10: sedmá, osmá, čtvrtá (jen 9 vteřin od medaile!) a šestá.

Střelba na MS: 88 %.

Lucie Charvátová (23)

RYCHLE DO CÍLE. Lucie Charvátová ve stíhacím závodu na mistrovství světa v Oslu.

Osmnácté místo ve stíhačce je na ni dobrý výsledek. Bohužel, ve štafetě se psychický blok ze stojky prohlubuje. Tři trestná kola, to bylo horší než v nejhorších představách.

Střelba na MS: 74 %.

Jessica Jislová (21)

Jessica Jislová na trati závodu štafet na MS v Oslu.

Měla se coby náhradnice jen dívat, ale odjela místo nemocné Puskarčíkové tři závody. Zkušenost z prvního úseku štafety je pro ni k nezaplacení. Jinak? 41. ve sprintu (0+0), 48. ve stíhačce.

Střelba na MS: 79 %.

Michal Krčmář (25)

Michal Krčmář na trati závodu s hromadným startem na MS v Oslu

Příslib. Životní jízda ve vytrvalostním závodě = 5. místo. Ve štafetě si „pochutnal“ i na Björndalenovi. Zastřílet umí, teď ještě musí zapracovat na běhu. To je pro mě výzva, sám říká.

Střelba na MS: 93 %.

Michal Šlesingr (33)

Michal Šlesingr (s číslem 19) urputně bojuje na trati závodu s hromadným startem na MS v Oslu.

Pokaždé mu cosi k ­první desítce chybělo. Jel o 5. místo ve stíhačce a v posledním kole upadl. Předvedl třetí nejrychlejší běh ve vytrvalostním závodě, ale třikrát se netrefil a skončil dvacátý.

Střelba na MS: 89 %.

Jaroslav Soukup (33)

Jaroslav Soukup na trati štafety na šampionátu v Oslu

V lednu byl po 90. místech v hluboké depresi a­ vypadal na muže na odpis. Vzchopil se potom v­ B-týmu na IBU Cupu a nyní dojel 25.­ ve vytrvalostním klání a obstál ve štafetě.

Střelba na MS: 86 %.

Ondřej Moravec (31)

Ondřej Moravec na trati štafety na šampionátu v Oslu

Na ZOH 2014 a MS 2015 po třech medaile, nyní ze dvou individuálních startů 35.­ a 59. místo. Ve štafetě při stojce příliš dlouho dobíjel. Měl slabší start do zimy, a když se v lednu chytal, onemocněl.