Běžkařka Kowalczyková vyhrála v Canmore sprint a upevnila si vedení v SP

Justyna Kowalczyková | foto: AP

6 2010
Polská běžkařka Justyna Kowalczyková vyhrála klasický sprint v kanadském Canmore. Potvrdila tak před olympijskými hrami svou formu a zároveň si upevnila vedení v celkovém pořadí Světového poháru. Mezi muži se radoval Švéd Emil Jönsson.

Kowalczyková neměla v Canmore konkurenci. Ve všech svých rozbězích jednoznačně vyhrála a ve finále zaběhla nejrychlejší čas dne, když se jako jediná dostala pod 3 a půl minuty. Na druhou v pořadí Švédku Idu Ingemarsdotterovou měla v cíli náskok 7,6 vteřiny.

V hodnocení světového poháru si tak upevnila vedení před Petrou Majdičovou již na 404 bodů. Slovinka dnes vypadla v semifinále, když po pádu doběhla až poslední. Zároveň nechala Kowalczkovou se dotáhnout na rozdíl sedmi bodů v boji o malý glóbus za sprint.

Mezi muži využil menší konkurenci Jönsson, který musel o účast ve finále tvrdě bojovat. Ve finále si však výhru bezpečně pohlídal a do cíle dojel s náskokem 6,6 vteřiny před Norem Johnem Kristianem Dahlem.

Češi na startu chyběli, mezi ženami však doběhla na čtvrtém místě Rakušanka českého původu Kateřina Smutná.

výsledky

Sprint Světového poháru biatlonu v Canmore (Kanada):

Muži - 1,7 km klasicky:
1. Jönsson (Švéd.) 3:31,5, 2. Dahl (Nor.) -6,6, 3. Cologna (Švýc.) -6,8, 4. Lind (Švéd.) -7,4, 5. Čebotko (Kaz.) -8,5, 6. Peterson (Švéd.) -16,4. Průběžné pořadí SP (po 22 z 31 závodů): 1. Northug (Nor.) 1060, 2. Bauer (ČR) 763, 3. Cologna 735, 4. Hellner (Švéd.) 667, 5. Teichmann (Něm.) 497, 6. Gaillard (Fr.) 446, ...45. Koukal 130, 83. Kožíšek 52, 103. Magál 34, 150. Novák 8, 158. Jakš (všichni ČR) 5.

Ženy - 1,4 km klasicky:

1. Kowalczyková (Pol.) 3:28,7, 2. Ingemarsdotterová (Švéd.) -7,6, 3. Rennerová (Kan.) -8,4, 4. Smutná (Rak.) -9,6, 5. Bjellänesová (Nor.) -14,5, 6. Jazkajaová (Kaz.) -17,4.
Průběžné pořadí SP (po 22 z 31 závodů): 1. Kowalczyková 1595, 2. Majdičová (Slovin.) 1191, 3. Saarinenová (Fin.) 909, 4. Follisová (It.) 707, 5. Steiraová (Nor.) 585, 6. Björgenová (Nor.) 556, ...56. Rajdlová 86, 60. Nývltová 69, 65. Janečková (všechny ČR) 61.