Bez kázně, moc trestů

4 2000
Brady se soupeřům nešily, kosti nepraskaly, zuby zůstaly na svých místech. Národní tým nebušil na zlínském turnaji do soupeřů hlava nehlava, přesto měl nedostatek kázně na ledě podíl na jeho posledním místě v pořadí. Při sobotní porážce od Ruska 1:2 reprezentanti obdrželi osmnáct menších trestů, rámovaly je tři pěstní souboje. V utkání se Švédy sedělo za katrem deset hráčů. "Ztráta disciplíny možná skutečně stojí za porážkami od Švédů i Rusů. Možná jsme tím ztratili celý turnaj," připustil asistent reprezentačního trenéra Vladimír Martinec. Vrcholem nekázně byl úvod druhé části s Ruskem. Za deset minut zasedli na trestnou lavici postupně Vůjtek, Martínek, Tesařík a Čajánek. Těsně před koncem Tesaříkova trestu využil početní převahu Guljavcev. "Ten jeho gól na dva jedna asi rozhodl o všem. Série vyloučení byla příliš dlouhá a vyčerpávající," vrátil se k výpadku brankář Vladimír Hudáček. Potíže s disciplínou přibrzdily také rozlet nováčkům. Třeba útočník Martin Paroulek odehrál v utkání s Ruskem sotva deset minut. "Když se hraje ve čtyřech, na led musí zkušení. Proti Rusku jsem střídal jen šestkrát. To se přece nemůžete rozehrát," posteskl si Paroulek.