Berdych byl za hrdinu, v exhibiční lize zařídil svému týmu první výhru

Tomáš Berdych při utkání International Premier Tennis League. | foto: Reuters

3 2014
Jeho tým jásal, slavní parťáci Serena Williamsová či Andre Agassi mu uznale gratulovali. Tomáš Berdych byl za hrdinu a zářil: "Neexistuje lepší pocit." Právě český tenista zařídil premiérové vítězství týmu Singapore Slammers v exhibiční soutěži International Premier Tennis League, nad Indian Aces vyhráli Berdych a spol. těsně 24:23 na gamy.

Výběr Slammers čtyřikrát v řadě prohrál a i proti dosud neporaženým Aces se pro ně duel nevyvíjel dobře. Po třech zápasech prohrávali, ale pak Berdych poprvé zdolal Monfilse ve dvouhře 6:2 a snížil stav na rozdíl gamu. „Jsem rád, že jsem to zvládl. Nebylo to jednoduché, ale odehrál jsem výborný set,“ řekl Berdych.

V následující čtyřhře Australané Lleyton Hewitt s Nickem Kyrgiosem porazili Monfilse s Indem Rohanem Bopannou poměrem 6:5 a srovnali stav utkání na 23:23.

O vítězi tak musel rozhodnout speciální „rozstřel“ s tie-breakovým počítáním na sedm minut. „Jsem připraven na vše,“ řekl Berdych, než se postavil znovu proti Monfilsovi.

Prohrával 1:3, ale pak otočil skóre po skvělých míčích na 10:4 a nakonec zvítězil 10:6. Při jeho vítězných úderech vyskakoval Kyrgios z lavičky stejně jako Patrick Rafter a Hewitt a strhnout se nechali také Andre Agassi a Serena Williamsová.

Po výhře tým Slammers Berdycha obstoupil a gratuloval mu. „Cítím se skvěle. Neexistuje lepší pocit. Když se raduje celý tým, je to vždy nádhera,“ řekl Berdych, který týmovou radost zná z dvou nedávných triumfů České republiky v Davisově poháru.