Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Světový pohár? Rozhodnu se už brzy, slibuje lyžař Bauer

11 2015
Doma na Božím Daru proháněl běžec na lyžích Lukáš Bauer v uplynulých dnech v rámci soustředění Dukly mladé naděje. Trénink už víc zaměřuje na dlouhé tratě, protože v příští zimě jistě počítá s dálkovým seriálem Ski Classics a v nejbližších dnech se rozhodne, jestli se ještě objeví i ve Světovém poháru.

„Prioritu vidím v laufech. Chci se série zúčastňovat a pracuju na silnějším složení týmu,“ prohlásil Bauer, který se od minulé zimy věnuje vlastní laufařské stáji pod názvem Team Pionieer Investments a směrem ke Světovému poháru své myšlenky prozatím netlačí. Však také nad otázkou, co bude s jeho účastní v příští sezoně v prestižním kolotoči jen pokrčil rameny: „To netuším.“

O své budoucnosti v reprezentaci a ve Světovém poháru od konce přemýšlí sedmatřicetiletý Bauer už vlastně od konce zimy. „Procházím sinusoidou. V jednu chvíli jsem úplně nadšený, že jo. A pak si říkám, že mě už neláká tam strkat hlavu,“ řekl stříbrný muž ze závodu na padesát kilometrů na mistrovství světa ve švédském Falunu po přijetí u ministra obrany Martina Stropnického.

Závody si bude vybírat?

O svém působení ve Světovém poháru se prý rozhodne již brzy. A to i proto, že s běžeckým úsekem svazu je předběžně domluvený, že by si mohl sám vybírat závody, kterých by se zúčastnil. „Abych tam odjížděl v momentu, kdy jsem schopen něco předvést. Je to nestandardní, proto to chci mít ošetřené i ve smlouvě,“ řekl.

Lukáš Bauer během závodu na 50 kilometrů na mistrovství světa ve Falunu.
Lukáš Bauer se vydýchává, dospurtoval si pro stříbro v závodě na 50 kilometrů...

V úvahu bere mnoho faktorů. Mezi nejdůležitější staví rodinu a té se příliš nelíbí, že by dál v zimě absolvoval kolotoč Světového poháru.

Pro Bauera samotného je pak samozřejmě důležitá také motivace. „Proč mačkat organismus na maximum a rvát se o výsledky?“ ptá se sám sebe a na druhou stranu si myslí: „Ještě se mi nechce uzavřít kapitolu Světových pohárů.“

Jasno má v tom, že by určitě neobjel celý seriál Světového poháru. „Už nemám na to jezdit výsledky tři měsíce v kuse. Nechci jezdit proto, abych jezdil, ale abych něco předvedl,“ řekl majitel křišťálového glóbu za výhru ve Světovém poháru 2008.

Pro jeho start ve Světovém poháru hovoří i návrat distančních závodů do Nového Města na Moravě. „Získal jsem tam první vítězství ve Světovém poháru,“ připomněl hned triumf z volné patnáctky v lednu 2003. Teoreticky to je šance se na Vysočině rozloučit s reprezentační kariérou. „Napadlo mě to, ale nekoukám na to tak,“ řekl.

Jisté je jedno. Ve srovnání s loňskem touto dobou trénuje mnohem víc, protože před rokem řešil zdravotní problémy. Skladbu přípravy má jinou než dřív, už se zaměřuje na delší tratě. „Abych překlopil organismus z patnáctek do delších závodů,“ vysvětloval.

Autoři: ,


DUMREALIT
Nový obor podnikání - majitel nové pobočky

DUMREALIT
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj

Najdete na iDNES.czmobilní verze