Semifinalisty NBA doplnili basketbalisté z Indiany a Oklahomy

Reggie Jackson z Oklahoma City Thunder při smeči. | foto: AP

16 2014
Basketbalová NBA už zná všechny čtyři semifinalisty. O vítězství ve Východní konferenci se s obhájci titulu z Miami utká Indiana, která vyhrála šestý duel ve Washingtonu 93:80 a sérii ovládla 4:2 na zápasy. Stejně si na Západě vedl tým Oklahoma City, jenž po vítězství 104:98 vyřadil Los Angeles Clippers a vyzve nejlepší celek základní části San Antonio.

Basketbalisté Indiany sice ve druhém poločase přišli o náskok 16 bodů, ale domácí Wizards se za posledních osm minut zápasu jen dvakrát prosadili ze hry. Pacers k výhře dovedl 29 body David West. Celá základní pětka hostů byla v dvouciferných číslech.

"Možná nás měli zavřít na hotel, dát nám týmovou snídani a dovézt nás do haly dvěma autobusy," řekl po utkání pivot Washingtonu Marcin Gortat. Wizards totiž v letošním play off zvítězili ve vlastní hale jen jednou z pěti utkání, naopak na hřišti soupeře uspěli pětkrát z šesti zápasů.

Gortat byl s 19 body nejlepším střelcem domácích, kteří se i přes vyřazení dočkali potlesku vestoje od svých fanoušků, neboť Wizards prožili nejúspěšnější sezonu od roku 1982.

Parker věří, že zranění vyléčí

Lídr basketbalistů San Antonia Tony Parker má před vyvrcholením play-off NBA stejně jako loni svalové potíže, ale o semifinálovou sérii by přijít neměl. Levý stehenní sval má jen lehce natažený a věří, že během pár dnů bude v pořádku a proti Oklahoma City nastoupí..

"Není to tak zlé jako loni ve finále. Před rokem se jednalo o druhý stupeň, teď o první. Do pondělí to snad bude fajn," řekl Parker listu San Antonio Express-News po zevrubném vyšetření.

Los Angeles Clippers vstoupili do šestého zápasu s Oklahomou dobře a po první části vedli 30:16. Ještě dvě minuty před koncem první půle vedli 50:36, ale na konci třetí čtvrtiny už bylo vyrovnáno 72:72. V poslední dvanáctiminutovce Thunder předvedli desetibodovou šňůru a domácí už se na obrat nezmohli.

K postupu Oklahomu dovedl Kevin Durant s 39 body a 16 doskoky. Z pole se trefil jen jednou z prvních sedmi pokusů, ale ve zbytku utkání proměnil 11 z 16 střel. Nejužitečnější hráč NBA v letošním play off překonal už podeváté hranici 30 bodů.

Russell Westbrook k výhře pomohl 19 body a 12 asistencemi. Serge Ibaka odstoupil v průběhu utkání kvůli zranění.

Chris Paul v dresu Clippers nasbíral 25 bodů a 11 asistencí. Blake Griffin přidal 22 bodů a po osmi doskocích i asistencích, jenže se dvě a půl minuty před koncem vyfauloval.