Basketbalisté Nymburka drží neporazitelnost, vyhrály i Pardubice

Nymburský křídelník Howard Sant-Roos smečuje. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

12 2016
Basketbalisté Nymburka nezaváhali ani v šestém ligovém kole a po výhře 100:63 nad Ústím nad Labem vedou s bezchybnou bilancí tabulku. Druhé Pardubice, které v minulém kole zdolaly Ústí až v prodloužení, tentokrát zvítězily v Ostravě hladce 92:80.

Mistrovský Nymburk drží neporazitelnost jako jediný tým v soutěži a počtvrté v sezoně nastřílel soupeři alespoň 100 bodů. Proti Ústí rozdíl ve skóre zvýraznil po přestávce, první poločas vyhráli domácí o jedenáct bodů. Střelecky Nymburk táhli Hruban (20) a Allen (19).

Pardubice si v první čtvrtině vypracovaly skvělým střeleckým představením dvouciferný náskok a vedly 34:22. Ve druhé části sice přišel chvilkový propad, úvodní poločas ale hosté uzavřeli desetibodovou šňůrou na 53:35.

V polovině druhé půle vedli Východočeši už více než dvacetibodovým rozdílem. Ostravě však stačilo jen necelých pět minut, aby nastřílela 17 bodů, snížila na 73:80 a zdramatizovala závěr.