Basketbalisté Děčína po dvou ligových prohrách porazili Opavu

Porada děčínských basketbalistů - ilustrační snímek | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

10 2016
Basketbalisté Děčína se v lize po dvou porážkách opět vzchopili a v předehrávaném utkání šestého kola doma zdolali druhý celek tabulky Opavu 72:65. Patnácti body se na tom podílel nejlepší střelec zápasu Pavel Houška.

Děčín po úspěšném vstupu do soutěže podlehl v prodloužení pražskému USK a v sobotní repríze posledních dvou ligových finále si odvezl z Nymburku bezmála padesátibodový debakl. Také s Opavou Severočeši prohrávali, na začátku druhého poločasu ztráceli až osm bodů, ještě v třetí čtvrtině však stihli skóre otočit.

„S Nymburkem to byl ostudný výkon, ale to, že jsme hráli za 48 hodin další zápas, byl na tu psychiku nejlepší lék. I když to nebyl nějaký líbivý výkon, v prvním poločase jsme se trápili, ale nakonec z toho bylo vybojované vítězství,“ řekl České televizi trenér Pavel Budínský.