Hradec na pohár z Trutnova nedosáhl, raduje se německý šampion

O zakončení se snaží Klára Rosenbaumová z Hradce Králové. | foto: Martin Veselý, MAFRA

11 2016
Basketbalistky Sokola Hradec Králové prvenství v turnaji O pohár města Trutnova nedosáhly. Ve finále, kam se probojovaly dvěma výhrami v základní skupině, totiž podlehly německým šampionkám z Wasserbugu 56:69.

V prvním finálovém poločase byl o krok napřed spíš Wasserburg, který toto dějství zvládl v poměru 29:25. Na začátku třetí čtvrtiny se hráčky německého celku dostaly do klíčového desetibodového náskoku a ten si udržely po zbytek utkání.

Poraženého Lvic finalistu střelecky držela Klára Rosenbaumová, autorka 17 bodů. Tereza Kuthanová přidala 13, Andrea Ovsíková 10 a Michala Hartigová sedm bodů.

Domácí Lokomotiva nakonec v konkurenci šesti týmů obsadila čtvrtou příčku, když v boji o bronz prohrála 60:86 s Nymburkem.