Pro Boston sezona NBA končí, basketbalisté Atlanty slaví postup

Paul Millsap (vpravo) z Atlanty se dere pod koš Bostonu přes bránící Isaiaha Thomase (vlevo) a Amira Johnsona. | foto: AP

29 2016
Basketbalisté Atlanty zvítězili v šestém utkání 1. kola play-off NBA na palubovce Bostonu 104:92, sérii ovládli 4:2 na zápasy a na rozdíl od soupeřů pro ně sezona pokračuje. V semifinále Východní konference vyzvou Cleveland Cavaliers.

V sérii mezi Atlantou a Bostonem si pět utkání oba týmy držely domácí neporazitelnost, ale v šestém zápase Celtics výhoda vlastního prostředí nepomohla. Atlanta ve třetí čtvrtině nastřílela 39 bodů a vypracovala si až osmadvacetibodový náskok. Boston stačil v poslední části už jen skóre zkorigovat.

„Už jsme se poučili, že proti Bostonu není žádné vedení dostatečné. Takže pro nás byla třetí čtvrtina důležitá a chtěli jsme v ní být hodně agresivní směrem dopředu,“ řekl Al Horford, který k výhře přispěl 15 body. Paul Millsap nastřílel o dva body více.

Bostonu nestačilo 25 bodů a 10 asistencí Isaiaha Thomase. Celtics končí v 1. kole play off druhý rok v řadě. Hráči Hawks se budou chtít pomstít Clevelandu za loňské finále konference, které prohráli 0:4 na zápasy.