Basketbalistky Nymburku uspěly i v jedenáctém ligovém zápase

Aneta Zuzáková z Karlových Varů u míče, brání ji Veronika Bortelová z Nymburku. | foto: Martin Stolař, MAFRA

29 2015
Stále bez jediného zakolísání procházejí nejvyšší soutěží basketbalistek hráčky Nymburku. V zápase s Karlovými Vary si připsaly už jedenáctou výhru, tentokrát v poměru 74:54. Tabulce ale vévodí rovněž stoprocentní mistryně z USK Praha, které však odehrály jen čtyři zápasy.

Nymburk zlomil odpor soupeře až v závěru třetí části, do té doby se oba celky přetahovaly o vedení. Hostující tým táhla talentovaná pivotka Reisingerová, jež do poločasové přestávky dala 20 ze svých 21 bodů.

Když pak do druhé půle vstoupily Karlovy Vary šesti body za sebou, vzal si domácí trenér Kurucz po necelé minutě hry oddechový čas a teprve potom začal zápas nabírat očekávaný směr. Zejména závěr třetího hracího období a celá čtvrtá část pak už vyzněly jasně ve prospěch favorita.

Třetí místo si upevnil Trutnov, který vítězstvím 82:63 nad VŠ Praha protáhl aktuální šňůru výher na sedm.