Děčín vydřel v Ostravě druhou výhru, Ústí srovnalo s Prostějovem

Ústí - Prostějov (ilustrační foto) | foto: Karel Pešek, MAFRA

8 2015
Basketbalisté Děčína vedou ve čtvrtfinálové sérii ligového play-off nad Ostravou už 2:0 na zápasy poté, co zvládli vyrovnanou koncovku druhého duelu a vyhráli 78:75. Hráčům Ústí nad Labem se naopak po vítězství 80:70 podařilo vyrovnat sérii s Prostějovem.

Druhý nasazený tým po základní části přijel do Ostravy bez zraněného kapitána Jakuba Houšky, přesto Severočeši výborně začali a už v první čtvrtině vedli dvouciferným rozdílem. Domácí z náskoku postupně ukrajovali, až se ve třetí čtvrtině dostali do vedení.

Vše se rozhodovalo až v napínavé koncovce. Důležitou střelu dal hostující Stria, nejlepší střelec Ostravy Číž následně proměnil jen jednu šestku a Tomáš Vyoral pojistil výhru favorita z čáry trestného hodu.

Prostějov přijel na sever Čech s cílem prakticky rozhodnout sérii druhou výhrou, ale neuspěl. Zápas měl velmi podobný průběh jako utkání číslo jedna, jenom v obráceném gardu. Po vyrovnané první půli tentokrát Hanáci nezachytili úvod druhého poločasu, nechali si soupeře utéct na dvouciferný rozdíl a v závěru už marně dotahovali.

Třetí zápasy obou sérií se hrají v sobotu.

Liga basketbalistů, čtvrtfinále

2. zápasy

Ostrava - Děčín 75:78 (17:26, 35:42, 56:60)
Nejvíce bodů:
Číž 22, Muirhead 17, Jurečka 11 - Jelínek 19, Bažant a Bosák po 13, Tucker 10. Fauly: 17:22. Trestné hody: 22/16 - 20/17. Trojky: 5:5. Doskoky: 35:32. Stav série: 0:2.

Ústí nad Labem - Prostějov 80:70 (19:22, 34:32, 60:47)
Vette 27, Burnatowski a Pecka po 17, Laroche 10 - Marko a Švrdlík po 12, Tomanec 11. Fauly: 17:20. Trestné hody: 16/13 - 14/10. Trojky: 5:8. Doskoky: 39:37. Stav série: 1:1.