Basketbalisté Ostravy získali v lize skalp vedoucího Děčína

Ostrava - Děčín, ilustrační foto | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

8 2016
Basketbalisté Ostravy zdolali v dohrávce 30. kola dosud vedoucí Děčín 85:83 v prodloužení a prodloužili tak svou vítěznou sérii už na čtyři zápasy. Hostům naopak nevyšla generálka na Final Four Českého poháru a první příčku museli přepustit Nymburku.

Domácímu týmu se přitom nevydařil začátek zápasu a po necelých šesti minutách prohrával po třináctibodové šňůře Děčína o 14 bodů. Ještě do konce úvodní čtvrtiny ale dokázali Ostravané srovnat hru a dostali se do vedení, které si pak udržovali po většinu zápasu.

V úvodu závěrečné části vedli o 10 bodů, favorit ale těsně před koncem základní hrací doby vyrovnal. V prodloužení už ale Děčínští na dokonání obratu nestačili a ve třetím vzájemném utkání v sezoně s Ostravou poprvé prohráli. Domácí střelecky táhl Luka Igrutinovič, který dal 27 bodů.