Veselý táhl basketbalisty Fenerbahce za těsnou výhrou nad Chimki

Český basketbalista Jan Veselý z Fenerbahce Istanbul v souboji se Sergejem Monyou z Chimki. | foto: Profimedia.cz

17 2015
Český basketbalista Jan Veselý byl nejužitečnějším hráčem Fenerbahce Istanbul při výhře 70:68 na hřišti Chimki Moskva v závěrečném kole základních skupin Euroligy. Reprezentační pivot se blýskl 19 body, šesti doskoky, dvěma bloky, dvěma asistencemi a třemi získanými míči.

Istanbulský celek si připsal osmé vítězství a potvrdil první místo ve skupině A.

Po celé utkání se hrálo velmi vyrovnané utkání a ani jeden tým neodskočil do dvouciferného náskoku. V první půli mělo lehce navrch Chimki, ve druhé spíše Fenerbahce, tři minuty před koncem však ruský klub vedl o pět bodů.

Dvě trojky Bobbyho Dixona však skóre otočily. Moskvané se znovu ujali vedení, které mohli ještě navýšit, ale skvělou obranu předvedl Veselý a zablokoval pokus protihráče. Navíc získal i důležité doskoky. Šest vteřin před koncem pak mohl z šestek rozhodnout Udoh, který prvním trestným hodem srovnal, druhý sice nedal, míč však doskočil Bogdanovič a rozhodl o výhře Fenerbahce.

Euroliga basketbalistů

Skupina A:

Chimki Moskva - Fenerbahce Istanbul 68:70 (za hosty Veselý 19 bodů, 6 doskoků, 2 asistence)
Real Madrid - Štrasburk 97:65