Nymburští basketbalisté deklasovali Kolín, Děčín vyhrál v Brně

Oslava děčínských basketbalistů, ilustrační foto | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

27 2016
Oba finalisté minulého ročníku Národní basketbalové ligy vyhráli i druhé zápasy v nové sezoně soutěže. Mistrovský Nymburk deklasoval 101:65 Kolín a i podruhé se dostal na stobodovou hranici, přičemž obě dosavadní utkání rozhodl ve svůj prospěch v průměru o 40 bodů. Děčín zvítězil v Brně 90:79.

Kolín po úvodní porážce v Prostějově až po prodloužení (94:96) neměl tentokrát šanci. Bodově se proti němu prosadil každý z dvanácti hráčů domácího favorita.

Nymburským střeleckým lídrem byl s 21 body Bryon Allen, který se na dvacetibodový výkon dostal i v předchozím duelu v Jindřichově Hradci.

„Nymburk nás drtil v protiútoku po našich ztracených míčích. Co domácí nedali v postupném útoku, to si doskočil a stále měli druhý a třetí útok. My jsme se s takovou hrou nedokázali vyrovnat,“ posteskl si po derby kolínský kouč Predrag Benáček.

„Kontrolovali jsme hlavně útok. V obraně jsem viděl spoustu věcí, které by se daly zlepšit. Dopustili jsme se množství malých chyb, na kterých musíme zapracovat,“ dodal k začátku sezony nymburský křídelník Howard Sant-Roos, jenž byl vyhlášen hráčem utkání.

Na 21 bodů v úterý dosáhl i brněnský rozehrávač Edi Sinadinovič, jeho tým ale opět vyšel naprázdno. Děčín ve druhém poločase vedl až o 30 bodů, jeho nejlepším střelcem byl s 18 body Lukáš Bažant.